2024, spalio 15, Antradienis

Užimtumo tarnyba padės žmonėms, planuojantiems kurti verslą

Skaitmenizacija, ekologija, žiedinė ekonomika – tai trys kertiniai rodikliai, apibrėžiantys naują paramos verslui kurti (PVK) atranką, kurią netrukus pradės Užimtumo tarnyba. Paraiškų priėmimo pirmasis etapas bus skelbiamas birželio pabaigoje, dokumentai bus priimami 30 dienų, juos pateikti galima tik per el. valdžios vartus.

Antrasis paraiškų atrankos etapas numatomas šių metų rudenį. Planuojama, kad šiais metais bus atrinktos 709 paraiškos, o jų finansavimui bus skirta iki 13,5 mln. eurų iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo. Darbo vietos turės būti įsteigtos iki kitų metų liepos. Tikimasi, kad priemonės ekonominė grąža (per sumokėtus mokesčius po darbo vietų įsteigimo ir išlaikymo 36 mėn.) sieks 18,7 mln. eurų.

Į šią paramą šiais metais galės pretenduoti pandemijos metu ir po jos iki paraiškų atrankos paskelbimo (2023 m. III ketv.) bent kartą praradusieji darbą ar nutraukę savarankišką veiklą ir planuojantieji vykdyti kitą veiklą bedarbiai, Užimtumo tarnyboje registruoti ne trumpiau kaip 3 mėnesius, o taip pat – Užimtumo tarnyboje registruoti užimto asmens statusą turintys ir mažas pajamas (iki 814 Eur „į rankas“) gaunantys asmenys. Darbo vietą bus galima steigti ne tik sau, bet ir kitam žmogui įdarbinti.

„Karas Ukrainoje, pandemijos iššūkiai privertė iš naujo pažvelgti į darbo procesus. Technologiniai sprendimai ir atsinaujinanti energetika – vieni svarbiausių klausimų, į kuriuos atsakymus turime rasti jau dabar. Paramos verslui pinigai bus nukreipti į naujus verslus ir darbo vietas, atsparias geopolitinėms krizėms“, – sakė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Nuo šiol klientus verslo kūrimo klausimais konsultuos ne tik Užimtumo tarnybos darbuotojai. Kartu su paraiška verslui kurti pretendentai turės pateikti pažymėjimą apie VšĮ „Inovacijų agentūra“ mokymų platformoje „Verslo e. gidas“ baigtus nemokamus mokymus. Siekiama, kad šias paraiškas teikiantieji turėtų bent pradinių žinių apie verslo tvarumą.

Neatitinkančios kritinių reikalavimų paraiškos bus atmestos, o kitas bus galima koreguoti pagal gautas pastabas. Vėliau tai reikės apginti komisijoje pristatant verslo idėjas ir projektų įgyvendinimo veiklas.

Ne mažiau svarbu – teritorija, kurioje planuojama steigti darbo vietas. Prioritetas bus skiriamas naujų verslų kūrimui aukštesnio nedarbo savivaldybėse, kur galimybės įsidarbinti yra mažesnės dėl laisvų darbo vietų trūkumo. Papildomus balus galės gauti prioritetinių tikslinių grupių pareiškėjai.

„Kartais teikiantys paraiškas paramai žmonės mano, kad pakanka sugalvoti verslo idėją ir gauti finansavimą, tačiau svarbiausia – ne įsteigti įmonę, bet suvokti, kaip ji atrodys po kelių ar keliolikos metų“, – pabrėžė I. Balnanosienė.

Kaip sakė Užimtumo tarnybos direktorė, atnaujintame paraiškų vertinimo procese bus atsižvelgta į daugybę kokybinių parametrų: „Finansavimo gali tikėtis tie, kurie turi ne tik svajonę, bet ir žino, kaip ją įgyvendinti. Šių naujovių prasmė – skatinti verslumą, kurti pridėtinę vertę, užtikrinti skaitmeninės ir žaliosios ekonomikos plėtrą bei kurti atsparias rinkos sukrėtimams darbo vietas“.

Susidomėjusieji šia galimybe kviečiami registruotis konsultacijai pas aptarnaujantį specialistą Užimtumo tarnyboje arba teirautis informacijos trumpuoju numeriu 1883.

Primename, kad parama darbo vietoms kurti yra nauja priemonė, kurios įgyvendinimas ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo lėšomis yra numatytas iki 2026 m. vidurio. Šios priemonės įgyvendinimui skirta 25 mln. eurų bei planuojama, kad bus sukurtos 1325 naujos darbo vietos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai