2024, balandžio 22, Pirmadienis

Užimtumo tarnyba: metų pabaigoje darbo rinka dar labiau atvėso

Žiemos pirmąjį mėnesį lėtėjimo simptomai darbo rinkoje buvo ryškesni. Šalyje mažėjo 1 proc. bendras dirbančiųjų skaičius ir šventiniu laikotarpiu labiausiai pasikeitė darbo paklausa, o registruotas nedarbas padidėjo 0,7 proc. punkto –  nuo 8,4 proc. iki 9,1 proc.

„Gruodį registruoto nedarbo rodiklio augimą lėmė mažėjantis klientų įsidarbinimas ir didėjantis grįžusių asmenų iš laikino užimtumo priemonių skaičius. Visgi teigiama tendencija išliko – naujų klientų įregistruota mažiau“, – akcentavo Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Anot J.Zemblytės, nors gruodį registruoto nedarbo didėjimas yra įprastas reiškinys, pastarąjį mėnesį jis buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus.

Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1 d. darbo ieškojo 162 tūkst. šalies gyventojų. Tai – 7,8 proc. daugiau nei prieš mėnesį, kai buvo registruota 150,3 tūkst. asmenų. Dar ankstesnių 2022 -ųjų pabaigoje  klientų buvo 156,1 tūkst.

Naujų klientų į Užimtumo tarnybą  kreipėsi 12 proc. mažiau nei  ankstesnį mėnesį – iš viso 21,5 tūkst. Šį žiemos mėnesį tarpininkauta įsidarbinant 12,3 tūkst. klientų – 21,4 proc. mažiau nei lapkritį.

Visuose veiklos sektoriuose mažėjo įsidarbinusių, išskyrus meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklą. Mažėjo ir veiklą pagal verslo liudijimus pradėjusių asmenų. Šią veiklos formą rinkosi 5,8 tūkst. Užimtumo tarnybos klientų –  22,1 proc. mažiau nei lapkritį.

Gruodį labiausiai sumažėjo darbuotojų poreikis. Darbdaviai šalyje pateikė 46,2 proc. mažiau darbo skelbimų –  nuo 15,7 tūkst. laisvų darbo vietų lapkritį iki 8,4 tūkst. gruodį. Tai – mažiausias registruotų darbo pasiūlymų skaičius Užimtumo tarnyboje šiais metais.

Darbuotojų poreikis mažėjo didesnėje šalies dalyje (53 savivaldybėse), visose pagrindinėse profesijų grupėse – nuo vadovų iki nekvalifikuotų darbininkų ir visuose veiklos sektoriuose. Laisvų darbo vietų paklausa visus 2023 metus buvo mažesnė nei 2022 m.

Anot J. Zemblytės, nepaisant mažesnio laisvų darbo vietų skaičiaus, daugiau nei ankstesnių metų gruodį darbo pasiūlymų buvo gydytojams, mokytojams, gamybos vadovams, autobusų ir troleibusų vairuotojams, suvirintojams, statybininkams, tinkuotojams, metalo apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams, krovinių platformų ir krautuvų operatoriams, parduotuvių pardavėjams, elektroninės įrangos mechanikams ir taisytojams, mėsininkams ir žuvies darinėtojams, virtuvės pagalbininkams.

2024 m. sausio 1 d. šalyje dirbančiųjų buvo 1,45 mln. – 14 tūkst. asmenų (1 proc.) mažiau nei gruodžio 1 d., bet 15 tūkst. daugiau nei prieš metus. Gruodį dirbančiųjų labiausiai sumažėjo statybos, apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, administracinės ir aptarnavimo veiklos sektoriuose.

 

Užsukite į Komandiniaizaidimai.lt ir išbandykite juos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai