2024, liepos 14, Sekmadienis

URM pranešimas dėl pagalbos Lietuvos piliečiams Izraelyje

reklama rubai

Lietuvos institucijos koordinuotai užsiima Lietuvos gyventojų perkėlimu iš Izraelio į Turkiją. LR ambasada Turkijoje nuolat renka informaciją apie visus įmanomus skrydžius iš Antalijos, poilsio viešbučiuose galimybes, tačiau kelione iš Turkijos į Lietuvą keliautojai turi pasirūpinti patys. Atkreipiame dėmesį, kad grįžimo Lietuvon išlaidos bus apmokėtos, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, t. y. tik jautriausioms socialinėms grupėms.

Šiuo metu turimais duomenimis dar vienas „Spartano“ skrydis iš Ben Guriono oro uosto Izraelyje turėtų pakilti šiandien apie 20 valandą. Apie skrydžio eigą informuos Lietuvos kariuomenė.

Visų Lietuvos institucijų vardu labai prašome ir tikimės supratingumo – yra labai daug norinčių išskristi ne tik iš Izraelio, bet ir Turkijos oro uostų, skrydžių laikai keičiami dėl saugumo ir kitų nuo Lietuvos nepriklausančių aplinkybių. Darome viską, kad Lietuvos keliautojai gautų visą aktualią informaciją ir kuo greičiau saugiai grįžtų namo.

Dalis pirmuoju „Spartano“ reisu iš Izraelio išskridusių žmonių jau Lietuvoje, kiti dar laukia skrydžių. Tikimės, kad per artimiausias dienas visi Lietuvos piliečiai saugiai grįš namo.

Kviečiame registruotis skrydžiams „Spartanu“  iš Izraelio kuo greičiau, nes saugumo situacija regione sparčiai kinta ir galimybių išvykti iš Izraelio lieka vis mažiau.

Jei šiuo metu esate Izraelyje arba Palestinoje, nedelsiant užsiregistruokite adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prireikus konsulinės pagalbos, prašome kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Izraelio Valstybėje el. p. amb.il@urm.ltconsul.il@urm.lt, tel.  +972 3 6958 685 arba į Lietuvos ryšių biurą Palestinoje tel. +972 54 310 2751, el. pašto adresu office.ramallah@mfa.lt.

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +37052362444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę  informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje: iOS, Android.

- Reklama -

Naujausi straipsniai