2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Unikali dovana Lietuvai – rekordu tapti pretenduojantis iš žmonių sudarytas Vytis

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, šventinių renginių dalyviai Vilniuje sukūrė unikalią dovaną Lietuvai – apie 400 žmonių susibūrė į rekordinio dydžio Vytį. Šią iniciatyvą bus siekiama užregistruoti kaip naują Lietuvos rekordą.

Rekordinio Vyčio iniciatyvą palaikė ir kartu su kitais šventės dalyviais bendroje nuotraukoje iš paukščio skrydžio įsiamžino Dakaro ralio lenktynininkas ir Vyčio simbolio puoselėtojas Benediktas Vanagas, Lietuvos vardą pasaulyje garsinę olimpiečiai Edvinas Krungolcas ir Evaldas Petrauskas, paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė, stilistė Viktorija Šaulytė ir kiti. Unikalią dovaną Lietuvai 30-ojo gimtadienio proga inicijavo aktyvaus laisvalaikio ir aprangos prekės ženklas „Audimas“.

Katedros aikštės centre nuo ryto šventinių renginių dalyvių laukė ant grindinio nupieštas 21 x 23 mdydžio Vyčio simbolis. Žmonės kviesti užpildyti visą Vytį. Prieš 11 val. į aikštę pradėjo rinktis šventiškai nusiteikę vilniečiai, specialiai šiam renginiui atvyko ir grupė sporto entuziastų iš Kauno. Jie nuo Geležinkelio stoties iki Katedros atskubėjo bėgte. Į Vytį susibūrė kelių kartų atstovai – prie iniciatyvos jungėsi ir senjorai, ir šeimos su vaikais, ir jaunimas.

„Kovo 11-oji nėra tik šventiniai renginiai ir tą dieną apimantis pilietiškumo jausmas. Tai yra puiki galimybė priminti sau, kad galime laisvai rinktis, kurti ir veikti. Man tai yra didžiulė galia, kuria galiu džiaugtis kiekvieną dieną. Tačiau tokios progos ir iniciatyvos mums leidžia vėl pajusti bendruomeniškumą, jos sujungia žmones ir širdis. Tad didžiausias Vytis – ne tik dovana Lietuvai, tai dovana ir kiekvienam mūsų“, – anksčiau apie iniciatyvą yra kalbėjusi stilistė Viktorija Šaulytė.

Bendroje nuotraukoje iš paukščio skrydžio įsiamžinę žmonės pakiliai mosavo išdalintomis trispalvėmis vėliavėlėmis ir sveikino vieni kitus su šiandien visai Lietuvai svarbia švente – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu.

„Džiaugiamės, kad šventinės nuotaikos nenuslopino ir nuo ryto pylęs lietus. Simboliška – fiksuojant iš žmonių sudarytą Vytį, pilki debesys prasisklaidė ir akimirkai nušvito saulė. Šiandien mums visiems ypatinga proga, o Vytis – visų mylimas ir širdyje nešiojamas mūsų laisvės ir nepriklausomybės simbolis. Šis simbolis brangus ir „Audimui“, kuriam nacionalinė simbolika yra svarbi identiteto dalis. Todėl norime visiems susirinkusiesiems padėkoti, kad padėjo sukurti šią ypatingą dovaną Lietuvai“, – sakė Vesta Krungolcienė, „Audimo“ vykdomoji direktorė.

Tai pirmasis iš žmonių sudarytas Vytis Lietuvoje, todėl bus siekiama užfiksuoti šią iniciatyvą kaip naują Lietuvos rekordą. Renginyje dalyvavęs Lietuvos rekordus fiksuojančios „Agentūros Factum“ vadovas Vytautas Navaitis, įvertinęs žmonių susibūrimą, paminėjo, kad tapti rekordine Vyčio iniciatyva turi galimybę. Tačiau dar bus vertinama vaizdinė medžiaga ir Vyčio simbolio užpildymas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai