2024, vasario 26, Pirmadienis

Ūkininkams pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama

Gruodžio 1 d. šalies ūkininkus pasieks pirmosios pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir gyvulius išmokos. Šiais metais parama bus mokama pagal visas schemas: už bulius, baltyminius augalus, karves žindenes ir ėriavedes. Žemės ūkio ministerija skelbia, kad išmokos ūkininkams bus išmokėtos iki šių metų pabaigos.

Atsietosios išmokos dydis už baltyminius augalus – 23,40 Eur už ha, atsietoji specialioji išmoka už bulius – 212 Eur (už vienetą), atsietoji išmoka už karves žindenes – 111 Eur už vnt., už ėriavedes – 3,15 Eur už vnt.

Atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už baltyminius augalus bus skiriama einamaisiais metais žemės ūkio naudmenas deklaravusiam pareiškėjui už 2011 metais deklaruotus ir tais metais susietosios papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos už baltyminių augalų pasėlius teikimo reikalavimus atitikusius plotus.

Perdavus žemės ūkio valdą ar ją paveldėjus, valdos perėmėjui ar paveldėtojui pereina ir atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama. Ji mokama už ataskaitos laikotarpiu paramos teikimo reikalavimus atitikusį plotą perimtoje ar paveldėtoje žemės ūkio valdoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai