2024, vasario 21, Trečiadienis

Turto deklaravimui liko vos daugiau, nei savaitė

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad iki šiandien Panevėžio ir Utenos apskrityse turtą deklaravo 43 proc. tai privalančių padaryti gyventojų. Likusieji raginami suskubti, nes laiko šiai pareigai atlikti liko savaitė. Turto, o kartu ir pajamų deklaracijos turi būti pateiktos iki gegužės 2 dienos.
„Primename, kad dėl 2021 m. užimtų pareigų ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt. Privalu pateikti duomenis apie turtą iki gegužės 2 d. užpildant Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001) per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Iš viso Panevėžio ir Utenos apskrityse deklaracijas iki nurodyto termino privalo pateikti 11,6 tūkst. gyventojų”, – teigia Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Pažymėtina, kad valstybės politikų, tarnautojų, pareigūnų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų bei jų šeimų narių pareiga iki nustatyto termino pateikti duomenis mokesčių administratoriui apie 2021 m. gruodžio 31 d. turėtą nekilnojamąjį, kitą registruojamą turtą, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, taip pat pinigines lėšas, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius. Deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda.
Panevėžio AVMI primena, kad neturint galimybės pajamas ar turtą deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad privalant atvykti į aptarnavimo dalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą čia.
Visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai