Teisingumo ministerija tryliktus metus organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Tūkstančius pilietiškų dalyvių kasmet pritraukiantį konkursą globoja Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pasitikrinti žinias Konstitucijos egzamine – pilietiškų Lietuvos žmonių apsisprendimas. Jis teikia daug vilties, kad mes ne tik puikiai žinome, kas parašyta svarbiausiame Tautai ir valstybei dokumente, bet ir pagal jį gyvename, kad gerbiame Konstituciją ir grindžiame ja savo veiksmus. Todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti, nes jau tam pasiryždami jūs šį pilietiškumo egzaminą išlaikote. Būkite tie, kuriems mūsų Konstitucija – aukščiausia vertybė“, – ragina Prezidentas Gitanas Nausėda.

Egzamino dalyviai galės pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas. Minint Baltijos kelio 30-metį daugiau dėmesio bus skiriama svarbiausiam demokratijos simboliui – nepriklausomiems rinkimams. Šie metai išskirtiniai ir tuo, kad Lietuvoje prie balsadėžių piliečiai rinkosi net 3 kartus – Prezidento, savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimuose, be to, vyko 2 referendumai.

„Mūsų jaunai valstybei itin svarbu stiprinti ir skleisti demokratines vertybes, skatinti gyventojų pilietiškumą. Džiaugiuosi, kad itin aktyvūs egzamino dalyviai – moksleiviai. Dalyvavimas Konstitucijos egzamine moko jaunimą suprasti ir gerbti konstitucines vertybes, padeda ugdyti savo šalį mylinčius žmones. Todėl kviečiu dar kartą atsiversti Konstituciją. Apsilankę egzamino internetiniame puslapyje pasitreniruokite, spręsdami bandomąjį egzaminą, ir atvykite į laikymo vietas ar tiesiog atsidarykite testą savo mobiliajame telefone. Įvertinkite, ar tikrai pažįstate nepriklausomą Lietuvą“, – skatina teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

I egzamino etapas savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, kitose institucijose rengiamas spalio 3 d. Pademonstravusieji geriausias Konstitucijos žinias dėl nugalėtojo vardo rungsis II etape spalio 17 d. I etape bus pateikta 30 uždarų klausimų. Į II etapą pateks tie, kas teisingai atsakys į bent 25 klausimus. Pastarojo laimėtojai spalio 28 d. bus pakviesti į iškilmingus apdovanojimus Prezidentūroje.

Spalio 3 d. 12 val. panevėžiečiai egzaminą kviečiami laikyti Panevėžio miesto savivaldybėje (II a. posėdžių salė). Į egzaminą prašome registruotis Teisės ir viešosios tvarko skyriaus el. paštu asta.reikiene@panevezys.lt, tačiau registracija neprivaloma. Tel. pasiteirauti 8 45 501 297.

 

Daugiau informacijos ir bandomieji testai – www.konstitucijosegzaminas.lt.

Print Friendly, PDF & Email