2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Tiriamas galimas daugiau kaip 250 000 EUR neteisėtas praturtėjimas, susijęs su ES finansuojamais viešaisiais pirkimais

reklama rubai

Europos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl galimo dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto iššvaistymo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo.

Įtarimai dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo, apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo, pareikšti buvusiam Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) direktoriui ir jo sutuoktinei, laikinai ėjusiai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorės pareigas.

Tyrimo metu aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis buvęs NMVRVI direktorius kartu su savo sutuoktine galėjo įgyti turtą, kurio vertė didesnė kaip 250 tūkst. Eur, ar turtas buvo įgytas iš teisėtai gautų pajamų.

Tiriama, ar asmenys galimai galėjo neteisėtai praturtėti, veikdami kartu su privačių įmonių atstovais, kuriant apsimestinių paslaugų teikimo pirkimo-pardavimo sandorius. Aiškinamasi, ar už galimai neteisėtą finansinį atlygį galėjo būti siekiama palankumo NMVRVI organizuojamuose ir vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, finansuojamuose Europos Sąjungos lėšomis.

STT pareigūnai praėjusią ir šią savaitę atlieka suplanuotus tęstinius procesinius veiksmus šioje byloje.

Iš viso atlikta virš 50 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose. Daugiau nei 15-a įtariamųjų praėjusią savaitę buvo laikinai sulaikyti. Buvusiam NMVRVI direktoriui birželio 10 d. teismo buvo paskirtas suėmimas 1 mėn. terminui, kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, įvairūs draudimai, įskaitant nebendravimą su nustatytais asmenimis. Taip pat apribota nuosavybės teisė į įtariamųjų turtą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Europos deleguotieji prokurorai Lietuvoje.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) yra Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldi ir atskaitinga įstaiga, atliekanti jam pavestas rizikos vertinimo funkcijas bei laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos, kokybės bei veterinarijos srityse.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Asmenys, galintys turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, kviečiami susisiekti su STT Centrine tyrimų valdyba. Primename, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai