2024, birželio 12, Trečiadienis

„Tiltai 2024“: tarp vaikystės įspūdžių ir gilių išgyvenimų

Edukacijos, parodos, spektakliai, profesionalaus meno sklaida, meilės ir jausmų džiazas, koncertai, susitikimai – visa tai 23 kartą vykstančio festivalio „Tiltai“ programoje. Organizatoriai žada, kad ką pamatyti ir patirti turės ir mažiausieji, ir didžiausieji festivalio lankytojai.

Vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją“

Skatinant vaikų ir jaunimo įsitraukimą, domėjimąsi teatrine veikla bei kolektyvų kūrybinį bendradarbiavimą gegužės 23 dieną Paįstrio kultūros centre vyks vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją“.  Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus koordinuojamame renginyje jaunieji aktoriai pristatys naujausius savo kūrinius.

Literatūrinę kompoziciją pagal Vinco Krėvės, Kęstučio Kasparavičiaus, Danguolės Kandrotienės, Kristinos Guodonytės kūrinius „Iš knygų lentynėlės“ pristatys Tiltagalių kultūros centro Geležių padalinio ir Panevėžio Rožyno progimnazijos vaikų skaitovų grupė „Bitelė“. Salomėjos Neries 120-osioms gimimo metinėms skirtą kompoziciją „Audringą naktį gimusi“ atliks Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos NVŠ studijos „Teatro žaidimai“ ir „Teatro ABC“.

Bus galima išvysti ir Paįstrio kultūros centro teatro „Skruzdėlė“ naujausią spektaklį „Nauji Karaliaus drabužiai“, kurtą pagal Daivos Čepkauskaitės parengtą pjesę.

Patirtimi bei sava kūryba su jaunaisiais aktoriais pasidalys ir patyrusieji: profesionalus teatras vaikams „Teatriukas“ atveža spektaklį „Žalia gyva“.

„Spektaklis „Žalia gyva“ sumanytas kaip gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija. Remdamiesi Gražinos Mareckaitės prisiminimų knyga „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, pasitelkę nuotraukas ir gyvus prisiminimus, kūrybinės grupės nariai jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių vaikai, gyvenę Vilniuje skirtingais laikotarpiais,“ – rašoma spektaklio pristatyme. Jis buvo sukurtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui ir suvaidintas jau gerokai daugiau daugiau nei šimtą kartų, apkeliavo šešias Europos šalis, bei aplankė Jungtinių Valstijų lietuvių bendruomenes.

Į Paįstrį aktorių trupė iš Vilniaus šį spektakalį atveža pirmąjį kartą.

Knygos, muzika ir teatras

Prasidėjęs ketvirtadienį Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ tęsis penktadienio ir sekmadienio dienomis.

Penktadienio programą Paįstrio kultūros centro patalpose pradės Renatos Laučikienės knygos ir tapybos darbų „Tarp dviejų pasaulių“ pristatymas.

„Ši Renatos Laučkienės tapybos darbų paroda „Tarp dviejų pasaulių“ išskirtinė pačiai autorei, kurios ankstesniuose paveiksluose dominavo šviesaus kolorito mistiniai angelai. „Tarp dviejų pasaulių“ tapybos darbai išlaiko misticizmą, bet koncentruojasi į juodą ir baltą spalvas, kurių akcentas – raudona. Spalvos pasirinktos neatsitiktinai, jos simbolizuoja gyvybės ir mirties sankirtą. Šiais darbais iliustruota ir dailininkės knyga „Tarp dviejų pasaulių“. Knygos tema – ar yra gyvenimas po mirties, paremta pačios autorės išgyvenimais. Tai tarsi dialogas su angelu,“ – atkreipia dėmesį Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršalvienė.

Renginio lankytojai penktadienio vakarą Paįstrio kultūros centro scenoje galės išvysti ir du spektaklius: Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro tragikomediją „Aukso puodas“, Kauno rajono Samynų kultūros centro Rokų teatro spektaklį „Ibupromas“.

„Ibupromas“ sukurtas lenkų dramaturgės Dorotos Maslovskos pjesės ,,Du vargšai rumunai, kalbantys lenkiškai“ motyvais. Pagrindinė spektaklio tema – savotiškas vakarėlių žaidimas, vadinamas „kostiumų vakarėliu „vargas, žiurkės ir ligos“. Du personažai, apsimetę tituluotais rumunais keliauja po šalį, pasakodami šlykščias istorijas apie savo tariamą tėvynę,“ – paslapties šydą praskleidžia režisierius Darius Armanavičius.

Vakaro pabaigai suplanuotas poezijos ir muzikos vakaras „Jausmų džiazas“, kurį atliks Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė ir pianistas Antanas Cirtautas.

„Kokių jausmų dabar labiausiai ilgitės? Visada renkuosi jausmą. Ar sutinki, kad jausmai žino daugiau nei protas? Nesutinki? Tada būtent tavęs aš laukiu. Ateikite į „Jausmų džiazą” – pačių įvairiausių nuotaikų ir jausmų sūkurį, kurį mes visi kartu kuriame iš eilių, dainų, muzikos ir nuoširdumo. Ir dar artumo jausmo. Ateikite pajusti, kiek gyvybės ir jėgų slypi jūsų viduje,“ – kvietime rašo aktorė E. Jackaitė.

Sekmadienį festivalio „Tiltai 2024“ veiksmas tęsis knygų apsuptyje – veiksmas persikels į Paįstrio biblioteką. Čia žiūrovų lauks Zarasų rajono savivladybės viešosios bibliotekos „Juodai baltas“ teatro spektaklis „Vis dar be pabaigos… Paulius Širvys“ bei Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo teatro literatūrinė muzikinė kompozicija „Ieškodami žmogaus“.

„Kompozicija „Ieškodami žmogaus“ skirta Tėvo Stanislovo 105-osioms gimimo metinėms pažymėti. Tai tarsi paminklas Lietuvos šviesuoliui, kunigui, pamokslininkui, vienuoliui kapučinui, pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjo atminimui,“ – sako režisierė Birutė Sinkevičienė.

Visa sekmadienio programa lankytojams – nemokami.

- Reklama -

Naujausi straipsniai