2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Tiltagaliuose vėl siautė alternatyvios mados festivalis „Pašėlęs ruduo“

Tiltagalių kultūros centre jau devintą kartą vykęs tradicinis alternatyvios mados festivalis-konkursas „Pašėlęs ruduo 2019” atskleidė dar nematytas rudens gėrybių panaudojimo galimybes.

Salėje tarp žiūrovų eilių nusidriekė podiumas, kuriuo žengė 18 modelių. Įmantriems rankų darbo kostiumams  detalių ieškota soduose, parkuose ir daržuose.

„Labai džiaugiamės, kad kasmet sulaukiame vis naujų kūrėjų, kurie išbando savo jėgas festivalyje-konkurse. Turime dalyvių, kurie dalyvauja jau ne pirmus metus, o į renginį atvyksta net iš svečių šalių. Samanta Šaparnytė pastaruosius du metus gyvena Olandijoje ir atostogas, galimybę sugrįžti derina su „Pašėlusiu rudeniu“ Tiltagaliuose. O Almantas Kunskas pasakojo, kad būtent šis renginys jį ir įkvėpė studijuoti kostiumų dizainą“, – pasakoja renginio idėjos autorė Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė.

Kūrėjų darbus stebėjo žiuri. Vertinimo komisiją sudarė floristikos specialistės Danguolė Laužikienė ir Nona Tamošiūnienė bei menininkė Vilma Samackienė. Jos ir nusprendė kokia vieta kuriam dizaineriui bus suteikta.

Trečiąją vietą  laimėjo tiltagalietė Audronė Jatužienė su kolekcija „Kavos magija“. Antroji vieta atiteko Samantai Šaparnytei už puikią pačios kurtą ir pristatytą suknelę „Gamtos perlai“. Pirmoji vieta skirta Odetai Petrauskienei už kolekciją „Akimirka“.

„Visi žinome ir suprantame, kad pasiruošti konkursui kainuoja ne tik laiko, bet ir piniginių investicijų, todėl noriu savo laimėjimu pasidalyti su dukrą Atėnę puošusia Aurelija Braždžiūniene. Tegu šiais metais būna ne trys, o keturios prizinės vietos“, – sužinojusi rezultatus pareiškė O. Petrauskienė.

A. Braždžiūnienė iš Palaukių kaimo festivalyje dalyvauja jau ne pirmus metus. Kasmet ji puošia savo dukrą. Vienuolikametė Atėnė podiumu pirmą kartą žengė būdama vos trejų, o šiais metais scenoje pristatė kostiumą „Gėlių vaikas“.

Dėl didelio dalyvių skaičiaus, jų kruopštaus darbo bei pastangų ir sunkumų, su kuriais kaskart susiduria vertinimo komisijos nariai, planuojama, kad kitąmet alternatyvios mados festivalyje „Pašėlęs ruduo“ prizinių vietų neliks. Organizatoriai patikino, kad vertinimo sistema keisis.

Arneta Matuzevičiūtė

- Reklama -

Naujausi straipsniai