2024, kovo 2, Šeštadienis

Tėvynės sąjunga ragina P.Urbšį ir R.M.Račkauską atsakyti į STT pateiktus klausimus

Tėvynės Sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio skyrius kreipėsi į Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską ir Seimo narį, judėjimo “Kartu” pirmininką Povilą Urbšį, prašydami paaiškinimo dėl daug triukšmo visuomenėje sukėlusio buvusį Savivaldybės administracijos direktorių Tomą Jukną liečiančio STT rašto miesto Tarybos nariams. Kreipimesi “Dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rašto savivaldybės Tarybos nariams” rašoma:
“Kaip buvo pranešta spaudoje, šių metų spalio 26 dieną Specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos viršininko pavaduotojos Rūtos Kaziliūnienės rašto miesto Tarybos nariams. Jame yra pranešama apie dabartinio administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos galimus neskaidrius veiksmus, kai jis ėjo administracijos direktoriaus pareigas. STT turi informaciją, kad T. Jukna, pažeisdamas nustatytą tvarką, darė spaudimą savo pavaldiniui, jog būtų pakeista miesto gatvių asfaltavimo tvarka bei sutvarkyta gatvė ir gatvės atkarpa iki pat jo gyvenamos valdos.
Prašome atsakyti, kodėl Tarybos nariai jiems adresuotą svarbų STT raštą gavo tik praėjus mėnesiui po to, kai jis buvo užregistruotas savivaldybėje? Atsakymas, neva raštas buvo siunčiamas įprasta tvarka su visais Tarybos nariams adresuotais raštais, mūsų netenkintų, nes tokia informacija nėra eilinė. Labai keista, kad raštas adresatus pasiekė tik savivaldybės Tarybos posėdžio išvakarėse. Ar ne todėl, kad Tarybos nariai neturėtų galimybių paklausti valdantiesiems nepatogių klausimų ir pareikalauti aiškių atsakymų?
Taip pat norime sužinoti, ar valdančiosios daugumos politinė vadovybė, prieš rinkimus labai garsiai deklaravusi, jog „nenaudos rinkėjų pasitikėjimo asmeninei naudai“, jau atliko tyrimą dėl šios informacijos ir turi atsakymus į STT pateiktus klausimus ?
STT savo raštu prašo visos Tarybos atsakymo dėl pateiktos informacijos, todėl tikimės, kad tyrimas dėl galimo T. Juknos piktnaudžiavimo tarnyba bus atliekamas sąžiningai ir skaidriai,
kviečiant tyrime dalyvauti opozicijos atstovus. Raginame nevilkinti atsakymų į STT klausimus ir artimiausiame Tarybos posėdyje juos apsvarstyti bei priimti.”
Kreipimąsi pasirašo skyriaus pirmininkė Seimo narė Rasa Juknevičienė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai