2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Tęsiasi akcija „Kūrenkime saugiai“

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai tęsia akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, vienai labiausiai pažeidžiamų mūsų visuomenės daliai – senyvo amžiaus asmenims.

Pareigūnai kartu su Panevėžio rajono seniūnijų darbuotojais akcijos metu lankys vienišus senyvo amžiaus atokiau gyvenančius žmones, atkreips jų dėmesį į būstuose naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę, patars, kaip juos saugiai eksploatuoti ir ieškos galimybių padėti suremontuoti netvarkingas krosnis, išvalyti dūmtraukius.

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiosios specialistės Vilmos Vaiginytės teigimu, šaltuoju metų laiku daugiausia gaisrų kyla dėl netvarkingų krosnių ar dūmtraukių.

Panevėžio rajone 2016 m. šildymo sezono metu dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 21 gaisras. Dar per 30 kartų ugniagesiai vyko gesinti dūmtraukiuose degančių suodžių.

Tad ugniagesiai ragina visus Panevėžio miesto bei rajono gyventojus, abejojančius dėl savo namuose esančių šildymo įrenginių patikimumo bei saugumo, kreiptis į Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnus , kurie  pasirengę pakonsultuoti gaisrinės saugos klausimais dėl krosnių, dūmtraukių, elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo. Galima paprašyti pareigūnų atvykti į namus ir apžiūrėti šildymo įrangą. Už vizitą mokėti nereikės, už rastus pažeidimus gyventojai nebus baudžiami.

Į pareigūnus galima kreiptis adresu Ramygalos g. 15, Panevėžys arba skambinti tel. (8 45) 50 33 40, 50 33 44.

- Reklama -

Naujausi straipsniai