2024, birželio 12, Trečiadienis

Teismui perduota nepilnamečio panevėžiečio nužudymo byla

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė didelio visuomenės atgarsio sulaukusį ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Į kaltinamųjų suolą netrukus sės 19-metis panevėžietis T. J., kuriam pareikšti kaltinimai dėl tyčinio nepilnamečio nužudymo.

Septyniolikmetis vienos Panevėžio gimnazijos moksleivis buvo nužudytas 2017 metų gruodžio 10-osios vakarą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu į krūtinės ląstą. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų grupė, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Nors jaunuolio kūnas buvo rastas ne nuošalioje vietoje, o šalia daugiabučių namų, iškart buvo iškviesta policija, „karštais pėdsakais“ įtariamojo nustatyti nepavyko. Sudaryta tyrimo grupė intensyviai dirbo beveik pusmetį, kol buvo sulaikytas įtariamasis, tuo metu dar nepilnametis T. J.

Jaunuolio nužudymo ikiteisminis tyrimas vyko beveik dvejus metus. Per tą laiką buvo apklausta daugiau nei 120 liudytojų (iš jų didelė dalis – nepilnamečiai), skirtos užduotys bei ekspertizės, kurių atlikimas užtruko pakankamai ilgai. Bylos medžiagą sudaro daugiau nei 22 tomų. Įtariamasis pasinaudojo savo teise ir viso ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymus atsisakė. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai