2024, balandžio 24, Trečiadienis

Teisminė mediacija verslo ginče – išeitis randama net sudėtingiausiose situacijose

Vykdant prekybos centro statybas kilo ginčas tarp generalinio rangovo ir subrangovo dėl netesybų. Generalinis rangovas kaltino rangovą nesilaikant sutarties sąlygų ir vėluojant. Rangovas teigė, kad kita pusė ieško galimybių nesumokėti visos sutartyje numatytos sumos.

Tai – nereta mūsų šalyje situacija, paprastai virstanti civiline byla, tačiau ji toli gražu nereiškia sugadintų santykių ir daugybės mėnesių teismuose. Statistika rodo, kad tokios bylos vis dažniau perduodamos teisminei mediacijai, leidžiančiai greitai ir efektyviai sutaikyti šalis.

Būtent tokio scenarijaus ginčas praeitą savaitę sprendėsi parodomojoje teisminėje mediacijoje Panevėžio apylinkės teisme. Taikų susitarimą tarp generalinio rangovo ir subrangovo, kuriuos vaidino profesionalūs aktoriai, surasti padėjo ginčą medijavusi Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų teisėja Dalia Pranckienė.

Renginys buvo atviras visiems norintiems žiūrovams ir tiesiogiai transliuojamas Lietuvos teismų paskyroje feisbuke.

Ne vieną panašų ginčą medijavusi teisėja D. Pranckienė patikino, kad verslo aplinkoje nuolat užmezgami ir palaikomi ryšiai su partneriais ir klientais, todėl šiuose santykiuose neišvengiamai kyla ir teismus pasiekiančių ginčų. O versle jie turi būti sprendžiami efektyviausiu būdu.

„Tam mūsų šalyje vis dažniau pasitelkiama teisminė mediacija. Šios procedūros metu išeities iš konflikto ieškančios šalys, padedamos kompetentingo tarpininko – mediatoriaus, mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis pasiekia susitarimą, kuris tenkina abi puses. Tai – puikus būdas ne tik išspręsti ginčą, bet ir užtikrinti tarpusavio santykių atstatymą, leidžianti verslo atstovams sėkmingai bendradarbiauti ir ateityje“, – pažymi D. Pranckienė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai