2024, liepos 12, Penktadienis

Teismas sušvelnino kunigui skirtą nuobaudą

reklama rubai

Panevėžio miesto apylinkės teismas tenkino baudą už iškirstas ir vėl atsodintas tujas gavusio Panevėžio miesto dvasininko Simo Maksvyčio skundą. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento (PRAAD) jam skirta 200 eurų bauda pakeista į administracinę nuobaudą – įspėjimą.

Bylos duomenimis, pavasarį Panevėžio Švč. Trejybės rektorato sklype Nepriklausomybės a. 11 buvo iškirsta vandalų nuniokota tujų gyvatvorė ir atsodinta nauja. Darbams vadovavo dvasininkas Simas Maksvytis neturėdamas tam Savivaldybės išduodamo leidimo. PRAAD nustatė, kad už saugotinų medžių ir krūmų kirtimą, persodinimą be leidimo jis padarė administracinį nusižengimą ir skyrė 200 EUR baudą.

Kunigas pripažino, kad nusižengimą padarė suklaidintas įstatymų normų,- jis nežinojo, kad kultūros paveldo teritorijoje augantiems želdiniams kirsti reikalingas leidimas. Simas Maksvytis turėjo kilnų tikslą – atsodinti tujų gyvatvorę, kurią buvo suniokoję vandalai ir taip sutvarkyti miesto centre esančią aplinką.

Teismas patvirtino, kad PRAAD skirdamas baudą laikėsi Administracinių nusižengimų kodekso nuostatų, tačiau atsižvelgdamas į visas aplinkybes skirtą nuobaudą sušvelnino – baudą pakeitė į įspėjimą.

Nutartis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui paduodant skundą per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai