2024, gegužės 21, Antradienis

Teismas: Savivaldybės darbuotoja į darbą grąžinta pagrįstai

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos apeliacinį skundą dėl apylinkės teismo sprendimo grąžinti L. S. į darbą, patvirtino, kad moteris iš Savivaldybės atleista neteisėtai.

Kad buvusi Socialinės paramos skyriaus darbuotoja turi būti grąžinta į darbą, dar šių metų vasario 27 d. nusprendė Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Apygardos teismas, kuriam tokį sprendimą apskundė Savivaldybės atstovai, konstatavo, kad nutraukdama darbo sutartį su L. S., Panevėžio miesto savivaldybės administracija vis tik pažeidė Darbo kodekso nuostatas – darbuotojos pirmumo teisę likti darbe.

Aukštesnysis teismas visiškai sutiko su apylinkės teismo argumentais, kad Savivaldybė nepagrindė L. S. atleidimo motyvų, kuriais rėmėsi atleisdama ją iš darbo, t. y. neįrodė, kad jos kvalifikacija buvo žemesnė nei kitų skyriaus darbuotojų, taip pat nevertino ir jos socialinio pažeidžiamumo.

Nustatęs, kad L. S. atleidimas iš darbo buvo pagrįstai pripažintas neteisėtu, teismas konstatavo, kad darbuotojai yra pagrįstai priteistos ir išmokos už priverstinį pravaikštos laiką.

Tačiau apygardos teismas pakeitė apylinkės teismo sprendimą dėl turtinės žalos atlyginimo L. S.

Kadangi L. S. grąžinta į turėtą vyresniojo socialinių išmokų specialisto darbą, teismo įsitikinimu, tai jau yra tam tikra patirtų nepatogumų kompensacija, be to, atleidimo iš darbo pagrindas neturėjo įtakos jos reputacijai, nesudarė kliūčių konkuruoti darbo rinkoje.

Teismas taip pat perskirstė šalių bylinėjimosi išlaidas. Civilinio proceso kodeksas įtvirtina, kad patenkinus ieškinį iš dalies, išlaidos priteisiamos ieškovui proporcingai teismo patenkintų reikalavimų daliai, o atsakovui – proporcingai teismo atmestų ieškinio reikalavimų daliai.

Atsižvelgus į tai, kad L. S. ieškinys pirmosios instancijos teisme tenkintas apie 70 procentų, Savivaldybė turės sumokėti L. S. 791 Eur išlaidų advokato teisinei pagalbai apmokėti, taip pat atitinkamą dalį žyminio mokesčio ir pašto išlaidų valstybei.

Apygardos teismui tenkinus Savivaldybės paduotą apeliacinį skundą apie 50 procentų, iš L. S. priteista 140 Eur Savivaldybės patirtoms advokato pagalbos išlaidoms apmokėti.

Panevėžio apygardos teismo sprendimas per tris mėnesius gali būti skundžiamas kasacine Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja 

- Reklama -

Naujausi straipsniai