2024, birželio 21, Penktadienis

Teismas panaikino nuobaudas „siauruko“ vadovui

reklama rubai

Panevėžio miesto apylinkės teismas visiškai tenkino VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ laikinai einančio direktoriaus pareigas Vismanto Užalinsko ieškinį ir panaikino jam skirtas nuobaudas.

Bylos duomenimis, 2016 metų spalio mėn. VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ visuotinis dalininkų susirinkimas Vismantui Užalinskui skyrė nuobaudą – pastabą, o lapkričio mėn. – papeikimą ir įpareigojimą atlyginti 1451,90 Eur žalą. 

Teismas išnagrinėjęs bylą, visas nuobaudas panaikino ir priteisė iš atsakovų – „siauruko“ dalininkų –Anykščių rajono savivaldybės, Susisiekimo ministerijos, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ po 500 Eur išlaidų advokato padėjėjo pagalbai apmokėti ir po 21,50 Eur valstybės bylinėjimo išlaidoms padengti.

Teismas išaiškino, kad drausminė nuobauda – pastaba skirta praleidus nustatytą vieno mėnesio terminą yra esminis pažeidimas ir pagrindas nuobaudai naikinti. Neįrodyti įstaigos vadovo neteisėti veiksmai ir kaltė, kaip darbo drausmės pažeidimas, todėl teismas pripažino, kad pastaba skirta nepagrįstai.

Teismas konstatavo, kad buvo pagrindas skirti drausminę nuobaudą – papeikimą, nes ieškovas padarė darbo drausmės pažeidimą – neteisėtai perkėlė darbuotoją į neįsteigtas pareigas. Tačiau buvo praleistas įstatyme nustatytas terminas drausminei nuobaudai už padarytą pažeidimą skirti, todėl paskirta drausminė nuobauda – papeikimas ir įpareigojimas atlyginti žalą – panaikintas.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai