2024, gegužės 24, Penktadienis

Teismas nusprendė grąžinti Savivaldybės darbuotoją į darbą

Panevėžio miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą vienoje iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos darbuotojų bylų dėl atleidimo iš darbo. Buvusi Socialinės paramos skyriaus darbuotoja L.S. pripažinta neteisėtai atleista iš darbo. Jai iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos priteistas vidutinis darbo užmokestis už priverstinį pravaikštos laiką – 3 860,97 Eur neatskaičius mokesčių (iš šios sumos bus išskaičiuota išmokėta išeitinė išmoka) bei po 31,39 Eur už kiekvieną dieną nuo sprendimo priėmimo iki įvykdymo dienos. Savivaldybė turės atlyginti L.S. neturtinę žalą – 250 Eur ir teisinės pagalbos išlaidas – 1520 Eur, o valstybei – pašto išlaidas bei žyminį mokestį.

L.S. kreipėsi į teismą dėl neteisėto darbo sutarties nutraukimo, grąžinimo į pirmesnį darbą, neturtinės žalos, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Teismo sprendimu ieškinys patenkintas iš dalies. Darbo sutarties nutraukimas pripažintas neteisėtu, buvusi Savivaldybės darbuotoja L.S. grąžinta į pirmesnį vyresniojo socialinių išmokų specialisto darbą, jai priteista neturtinė žala ir atlygintos bylinėjimosi išlaidos.

Teismas, išsiaiškinęs visas aplinkybes nusprendė, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracija, nutraukdama darbo sutartį su L.S., pažeidė Darbo kodekso nuostatas – darbuotojos pirmumo teisę likti darbe. Savivaldybė neįrodė, kad L.S. kvalifikacija buvo žemesnė nei kitų skyriaus darbuotojų, nevertino darbuotojų socialinio pažeidžiamumo. 

Sprendimas gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai