2024, gegužės 18, Šeštadienis

Teismas išteisino avarijoje vienintelį likusį gyvą

Šiandien Panevėžio miesto apylinkės teisme paskelbtas išteisinamasis nuosprendis tragiško autoįvykio byloje, kurioje žuvo keturi žmonės.

Prieš dvejus metus (2015 metų vasario 7 d.) Paįstrio seniūnijos Gailiūnų kaimo teritorijoje, kelyje Panevėžys – Pušalotas, įvyko avarija. Automobilis trenkėsi į medį, iš penkių važiavusiųjų, keturi žuvo. Vienintelis likęs gyvas E. G. kaltintas vairavęs automobilį ir pažeidęs kelių transporto eismo saugumo taisykles. Teismas išteisino E. G. neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.

Lietuvos teismo ekspertizės centro pateikta kompleksinio tyrimo išvada ir konsultacinė eksperto L.Petreikio išvada dėl asmens, vairavusio automobilį, ir asmens, sėdėjusio keleivio vietoje, nesutampa. Liudytojų teigimu, iš jų namų išvažiavusį automobilį, vairavo ne E.G., o  M.M.

„Esant byloje abejonėms, jos yra vertinamos kaltinamojo naudai. Šis principas įpareigoja teismo proceso metu nustatyti visas reikšmingas bylai aplinkybes ir pašalinti abejones, o nepavykus to padaryti, draudžia priimti apkaltinamąjį nuosprendį“, – bylos motyvus komentavo teisėjas Česlovas Kulikauskas.

Teismas nusprendė, kad byloje nėra neginčijamų duomenų visumos, neabejotinai patvirtinančios, kad automobilį eismo įvykio metu vairavo ir eismo įvykį sukėlė E.G., todėl jį  išteisino.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai