2024, gegužės 21, Antradienis

Teismas D.Kuklierienei skyrė nemokamų darbų

Panevėžio miesto apylinkės teismas viešbučio „Romantic“ savininkei Daliai Kuklierienei paskyrė papildomą baudžiamojo poveikio priemonę – įpareigojimą atlikti 60 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose iki 2017 m. spalio 1 d.

  1. D.Kuklierienė pažeidė Apeliacinio teismo nuosprendžio, kuris atidėjo jai skirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą, skirtą vienintelį įpareigojimą  – neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ( rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Moteris net du kartus padarė pažeidimus – išvyko į Rusiją be leidimo, tad Panevėžio apygardos probacijos tarnyba kreipėsi į teismą dėl bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo.

Teismas, išklausęs kaltinamosios pasiaiškinimų bei surinkęs visus duomenis juos vertino ne tik formaliai, tačiau ir vadovaujantis protingumo, teisingumo, sąžiningumo bei proporcingumo principais, kad kiekviena skiriama nuobauda turi atitikti padarytą nusižengimą.

„Nors D. Kuklierienės elgesys yra netoleruotinas ir neatsakingas, tačiau nurodytos išvykimo priežastys yra objektyvios (mokymosi tikslu) ir šiuo konkrečiu atveju gali būti pateisinamos, bet negali pasikartoti ir būti toleruojamos ateityje. Moteris dirba, siekia žinių, rūpinasi sergančia motina, gailisi dėl neatsakingo elgesio, pati pasisiūlė dirbti nemokamus darbus“, – motyvus dėstė teisėja Daina Vaidachavičienė. 

  1. Kuklierienės asmens byla grąžinta Panevėžio apygardos probacijos tarnybos probacijos skyriui tolesnei kontrolei.

Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai