Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl ekonominių-finansinių nusikaltimų, kurioje kaltinimai pateikti keturių Panevėžyje veikiančių taksi įmonių vadovui, dviem šių įmonių buhalterėms bei pačioms taksi įmonėms.

Visi asmenys kaltinami dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas ir pelną pateikimo. Keturių taksi įmonių vadovas dar kaltinamas ir dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Kaltinamojo akto duomenimis, ne visos už taksi paslaugas gautos pinigų sumos ir kitos pajamos buvo įtraukiamos į bendrovių finansinę apskaitą, galimai buvo klastojami buhalteriniai dokumentai. Keturios panašiais pavadinimais veikiančios taksi įmonės galimai buvo įsteigtos tam, kad būtų galima tarp jų paskirstyti gaunamą pelną bei finansinėse ataskaitose rodyti mažesnes apyvartas ir tokiu būdu išvengti PVM mokėjimo.

Be to, dalį algos darbuotojai gaudavo „vokeliuose“, dėl to buvo nesumokėti privalomi mokesčiai Sodrai.

Kaltės dėl jiems inkriminuotų finansinių nusikalstamų veikų kaltinamieji nepripažįsta, įmonių vadovas pripažįsta kaltę tik dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Parodymus teismui kaltinamieji duos po to, kai bus ištirti visi bylos įrodymai ir apklausti liudytojai.

Kitas teismo posėdis numatytas vasario 5 d.

Print Friendly, PDF & Email