2024, balandžio 19, Penktadienis

Teismas atmetė Panevėžio mero skundą dėl jam skirto nušalinimo nuo pareigų

Panevėžio apygardos teismas neskundžiama nutartimi nuspendė, kad laikinas nušalinimas nuo pareigų Panevėžio miesto savivaldybės merui skirtas pagrįstai.

Šių metų sausio 20 dieną Panevėžio apylinkės teismas merui skyrė laikiną nušalinimą nuo pareigų vienam mėnesiui, t. y. iki vasario 20 d. Pirmos instancijos teismas nurodė, kad įtariamasis gali trukdyti procesui – daryti įtaką dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, kitiems asmenims, susijusiems su juo tarnybiniais ryšiais. Be to, laikinas nušalinimas nuo pareigų skirtas ir siekiat užkirsti galimybę įtariamajam daryti naujas nusikalstamas veikas.

Apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos teismo motyvais ir konstatavo, kad naikinti Panevėžio apylinkės teismo nutartį nėra teisinio pagrindo. Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas yra dinaminis procesas ir naujų įrodymų atsiradimas gali lemti būtinybę apklausti naujus liudytojus, atlikti kratas darbo vietose, pareikalauti pateikti naujus dokumentus ir pan.

„Šioje proceso stadijoje įtariamojo nušalinimas nuo pareigų yra tinkama procesinė prievartos priemonė, nes kitomis procesinėmis prievartos priemonėmis šiuo metu nėra galimybės pasiekti proceso tikslų“, – pažymėjo Panevėžio apygardos teismas.

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai