2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Teismai stiprina Savanorių tarnybas

Panevėžio miesto apylinkės teismas kviečia norinčiuosius tapti teismo savanoriais prisijungti prie savanorių tarnybos. Pernai įsteigtoje teismo savanorių tarnyboje jau darbuojasi penki savanoriai. Kviečiame naujus narius įsijungti į svarbią ir kilnią savanorystės veiklą.

Savanoriu tapti gali bet kokio amžiaus asmenys nuo 16 metų, neteisti ir nepriekaištingos reputacijos. Būsimi savanoriai išklauso mokymų kursą, pasirašo sutartį su teismu ir turėdami laisvo laiko atvyksta padirbėti teisme.

Pagrindinė teismo savanorio misija – padėti teismo lankytojams jaustis drąsiau ir saugiau. Savanoris yra išklausęs specialius mokymus ir turi reikiamų žinių apie teismų sistemą ir teismo procesą, liudytojų ir nukentėjusiųjų teises bei pareigas, gerai pažįsta teismo patalpas, žino, kaip bendrauti su sunkius išgyvenimus patyrusiais žmonėmis ir teikti pagalbą teismų lankytojams.

Šiemet teismai pradėjo bendradarbiauti su Jaunimo garantijų iniciatyvos projektu „Atrask save“.  Čia dėl savanoriškos tarnybos gali kreiptis bet kuris nedirbantis ir nesimokantis 15–29 metų amžiaus jaunuolis. Jam suteikiamos įvairios gyvenimo, kelionės, maitinimo kompensacijos, tačiau keliami ir reikalavimai, pavyzdžiui savanoriauti ne mažiau 4 val. per dieną.

Taip pat kviečiame ir pagyvenusius žmones, kurie turi daugiau laisvo laiko ir gali jį skirti naudingam ir prasmingam savanorystės darbui.

Savanorių tarnybos veikia šalies didžiųjų miestų teismuose. Panevėžio miesto apylinkės teisme savanorių veiklą koordinuoja teismo pirmininkės padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Irma Gritėnienė, tel. 8 45 431878, irma.griteniene@teismas.lt. Kviečiame tapti teismo savanoriais.

 

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo

pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai