Kultūra

Teatro metraštininko K. Vitkaus fotografijose – žmonių, pastatų ir įvykių kaita

Rugsėjo 10 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I-o aukšto ekspozicijų erdvėse atidaroma paroda „Lietuvos kraštovaizdis ir žmonės archyvinėse fotografijose“, skirta Archyvų metams ir Kazimiero Vitkaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvaus Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filialo vadovas Leonas Kaziukonis ir aktorius Enrikas Kačinskas.

Kazimieras Vitkus (1921–1995) – Panevėžio dramos teatro aktorius ir šio teatro metraštininkas – rinko publikacijas apie teatrą, fotografavo spektaklius, gastroles, išvykas. Per savo darbo metus teatre (nuo 1940 iki 1995 m.) jis sukaupė apie 30 tūkst. dokumentų kolekciją. Joje spektaklių, teatro ir aktorių gyvenimo akimirkų fotografijos, aktorių užimtumo dienoraščiai, publikacijų apie Panevėžio dramos teatrą iškarpos. Įdomiausia šio kultūrinio palikimo dalis – fotografijos, kuriose įamžinta žmonių, pastatų ir įvykių kaita.

Parodoje eksponuojamos fotografijos vaizduoja Lietuvos kraštovaizdį ir žmones. Tai gastrolių po Lietuvą metu atrastos ir įamžintos vietos su jų pastatais, ženklais ar tapatybės simboliais, kurių daugelis dabar yra neatpažįstamai pasikeitę. Dar kartą į jas žvelgiant bus galima aplankyti Aukštaitijos lygumų vietoves ir gėrėtis kalvotosios Žemaitijos vaizdais.

Parodoje panaudotos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Miltinio palikimo studijų centro fondų fotografijos. Fotografijų autoriai: Kazimieras Vitkus, Edvardas Korizna, Antanas Gylys ir neišaiškinti fotografai.

 

 

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

Rodyti daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker