Kovo 27 d. 15 val. Juozo Miltinio memorialiniame bute vyks išskirtinis renginys – teatralams kartu su miesto bendruomene paminėti Tarptautinę teatro dieną.

Bus atidaroma paroda Iš repertuaro „Be teatro“. Spektakliui „Mirties šokis“ – 50. Apie šį spektaklį, repeticijas, gyventą laikotarpį prisiminimais dalinsis aktoriai – režisieriaus Juozo Miltinio mokiniai. Laukiama Dalios Melėnaitės, Gražinos Urbonavičiūtės, Reginos Kairytės, Laimutės Mališauskaitės, Astos Preidytės, Enriko Kačinsko, Petro Kežio, Albino Kėlerio, Rudolfo Jansono.

Teatro šventę pasitinkame, minėdami spektaklio – A. Strindbergo „Mirties šokis“ sukaktį. Šį spektaklį 1973 m. kovo 31 d. Panevėžio dramos teatre pastatė režisierius Juozas Miltinis. „Mirties šokis“ – vienas iš geriausių Juozo Miltinio pastatymų, spektaklis iš repertuaro „Be teatro“. „Mirties šokis“ (kaip ir kiti spektakliai iš repertuaro „Be teatro“ – „Heda Gabler“, „Komivojažerio mirtis“, „Makbetas‘, „Ivanovas“, „Lauke už durų“, „Fizikai“, „Frankas V“, „Edipas Karalius“)  garsino Panevėžio dramos teatrą ilgus metus. 1987 m. šis spektaklis buvo atnaujintas ir gyvavo iki 1995 metų, tiesa, tik I dalis.

„Mirties šokyje“ pagrindinius vaidmenis nepaprastai įtaigiai sukūrė Dalia Melėnaitė, Danutė Vidugirytė, Donatas Banionis ir Algirdas Paulavičius. Spektaklyje vaidinę aktoriai Bronius Babkauskas, Algimantas Masiulis, Marytė Maslauskaitė, Regina Zdanavičiūtė, Petras Kežys, Benediktas Povilaitis, Jonas Garliauskas, Gražina Urbonavičiūtė, Regina Kairytė, Vidmantas Bartusevičius ir Gintautas Medžiavepris įnešė savų  spalvų į šį klasikos kūrinį.

Vėlesniuose pastatymuose buvo įvesta ir daugiau aktorių  – Rudolfas Jansonas, Julija Blėdytė, taip pat jauniausieji – Albinas Kėleris, Laimutė Mališauskaitė, Zita Adukevičiūtė, Asta Preidytė.

Spektaklio akimirkos liko įamžintos Kazimiero Vitkaus fotografijose. Įspūdingiausios fotografijos, spektaklio scenografijos ir plakato eskizai, sukurti dailininko Algimanto Mikėno, ir kiti dokumentai iš Kazimiero Vitkaus ir Juozo Miltinio fondų eksponuojami parodoje Iš repertuaro „Be teatro“. Spektakliui „Mirties šokis“ – 50.

Paroda veiks iki gegužės 31 d.

Kazimiero Vitkaus nuotr.

 

Scena iš spektaklio „Mirties šokis“. Aktoriai Dalia Melėnaitė (Alisa) ir Donatas Banionis (Edgaras).

Print Friendly, PDF & Email