2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Teatras Jūsų nebelaukia. Teatras ateina pas Jus !

 Tradicinis Mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ šiais metais visai netradicinis. Paįstrio kultūros centro organizuojamas trijų dienų festivalis, 13 metų žiūrovų laukdavęs svečiuose, šiais – 14-aisias – susiruošė pas juos. Net septyniose Panevėžio rajono gyvenvietėse bus rodomi ne tik mėgėjų teatrų parengti pasirodymai. Šį savaitgalį vyksiančio festivalio repertuarą papildė ir profesionalių teatrų spektakliai.

Režisieriai Vytautas Rašimas ir Gediminas Storpirštis į XIV Mėgėjų teatrų festivalį „Tiltai“ atveždami spektaklį „Ribos“ siekia skatinti profesionalaus teatro sklaidą regione. Tuo pačiu tikslu Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar penktadienį pristatys monospektaklį, kurį režisavo Regina Garuolytė. Spektaklis „Poetė“ alsuoja ryškiausios praėjusio amžiaus lietuvių poetės Salomėjos Nėries likimu, jau virtusiu universaliu XX a. menininko tragiškos lemties mitu. Spektakliui pasirinkta dokumentiška „Poetės teismo“ forma: iš salės skamba S. Nėrį kaltinančių ir ginančių straipsnių ištraukos. Ar pavyks jai išteisinti save? Tai sužinosime tik apsilankę spektaklyje.

Nepamiršti ir mažiausi žiūrovai. Būtent jiems ir skirta festivalio pradžia. Jau parengti Molėtų kultūros centro lėlių teatro „Rudnosiukas“ bei du Latvijos Rundalės vaikų ir jaunimo teatro „Savejie“ spektakliai. Verta atsiminti, kad pasakos skirtos ne tik vaikams. Vieną tokią, suaugusiesiems skirtą pasaką, atveža Kauno Vilijampolės bendruomenės teatras „MMT“. Tai Igorio Kolosovo „Pasaka apie avį“ (rež. Hana Stanislava Šumilaitė).

Kol „MMT“ teatras ir žiūrovai aiškinsis, ką avis veikia pasakoje, Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ jau ruošis pristatyti dramą N-14 „Išvarymas iš rojaus“ (rež. Daiva Kiršgalvienė). Dar balandžio 28 dieną Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Skruzdėlė’“ žiūrovus pakvietė į premjerą pagal Janinos Staškevičiūtės Mažeikienės dramą „Išvarymas iš rojaus“.

„Kūrinys labai sudėtingas, todėl jauniems žmonėms reikėjo daug noro ir pastangų, kad ši drama išvystų scenos šviesą. Džiaugiamės, kad premjera įvyko dar iki Mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ pradžios. Prasminga, kad Paįstrio kultūros centro organizuojamame renginyje kasmet pasirodo ir kuris nors vienas iš Paįstrio kultūros centro teatrų kolektyvų. Galime ne tik į kitus pasidairyti, bet ir patys savo darbus pristatyti,“ – dėmesį atkreipė Paįstrio kultūros centro direktorė ir teatro „Skruzdėlė“ režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Šeštadienio ir sekmadienio vakarą Mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ žiūrovus džiugins ir koncertinėmis programomis. Šeštadienį laukia Dagnos ir „Indeed“ koncertas. Atlikėja Dagna – daugelio tarptautinių konkursų laureatė bei muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ trečios vietos laimėtoja. Duetas „Indeed“ – tai jauni, veržlūs ir perspektyvūs akordeonistai: Laimonas Salijus ir Lukas Katinas. Jų pasirodymas planuojamas Paįstrio kultūros centre.

Sekmadienį teatro entuziastai laukiami Pakaušių kaimo P. Dilio kalvės-malūno klojimo teatre. Čia tradiciškai lauks ne tik gausi teatrų programa, bet ir Paįstrio kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų dainos bei šokiai. Čia ir planuojamas festivalio uždarymo vakaras.

Suklusote? Pasidomėkite, ar šiais metais tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ neužklys ir į jūsų gyvenvietę. Peržiūrėkite trijų dienų festivalio programą! Gal būtent Jūsų kaime šeštadienį ar sekmadienį lankysis Teatras. Emocijų, vaizdų ir potyrių žada būti daug. Nepraleiskite galimybės tapti festivalio dalimi. Bilieto kaina vienai dienai – 3 eurai.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

- Reklama -

Naujausi straipsniai