2024, vasario 26, Pirmadienis

Teatralizuoti skaitymai – patrauklus būdas supažindinti su lietuvių autorių kūryba

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ketina paminėti įvairiais renginiais, tarp kurių ir – teatralizuoti skaitymai, rengiami bendradarbiaujant su Liūdynės kultūros centro  Dembavos padalinio teatro studija „Diemedis“ (vadovė Kristina Šimonytė-Christensen). Jų metu bus patrauklia forma pristatomi ir populiarinami lietuvių autorių kūriniai.

Šį trečiadienį, lapkričio 22 d., 17 val. viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50, Panevėžys) lankytojų laukia Daivos Čepauskaitės pjesės „Musė“ teatralizuoti skaitymai. Tai dar viena proga susipažinti su Metų knygos rinkimams nominuotos autorės kūryba.

Bibliotekos lankytojai spalio pabaigoje jau turėjo galimybę matyti teatro studijos aktorių pasirodymą. Tąkart pristatyta tos pačios autorės pjesė  „Pupos“. Žiūrovai susidomėję klausėsi išraiškingai skaitomo ir vaidinamo kūrinio, kurioje humoras persipynė su gyvenimiška išmintimi, ir negailėjo artistams plojimų.

Bibliotekos darbuotojai džiaugiasi, kad renginiu pavyko sudominti ir Panevėžio rajone įgyvendinamo jaunimo garantijų iniciatyvos projekto ,,Atrask save“ narius. Šiame projekte dalyvaujantys niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai ne visi yra motyvuoti ir noriai įsitraukiantys į įvairias veiklas, tačiau dalis jaunimo domisi kultūriniais renginiais ir neatsisako juose dalyvauti.

Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį į teatralizuotus skaitymus lankytojai bus kviečiami ir ateinančiais metais. Renginių metu jie taip pat galės susipažinti su bibliotekoje gautomis knygų naujienomis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai