Tarptautinės dviračių sporto sąjunga (UCI) verčia naują puslapį dviračių treko istorijoje: oficialiai pristatytas prestižinis dviračių sporto projektas – treko Čempionų lygos varžybos. Trečiasis jų etapas iš šešių bus surengtas Lietuvoje – lapkričio 27 dieną pasaulio dviračių treko žvaigždės rinksis Panevėžyje, „Cido“ arenoje. Tarp oficialių Čempionų lygos veidų bus ir Lietuvos dviračių treko karalienė Simona Krupeckaitė.

„Džiaugiamės, kad UCI ir „Eurosport Events“ organizcijos pasitiki mūsų gebėjimu organizuoti aukščiausio rango varžybas. Puikiai suprantame, kokia tai atsakomybė, juk varžysis elitiniai pasaulio treko meistrai, o tiesioginę varžybų transliaciją stebės per 150 milijonų žiūrovų. Turėsime puikią galimybę pristatyti pasauliui ne tik savo sportininkus, bet ir Lietuvą“, – pažymėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis. – Esame dėkingi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijai, Panevėžio merui ir savivaldybės darbuotojams už pastangas, kad naujo formato varžybos, kurios startuos šį rudenį, atkeliautų į Lietuvą ir Aukštaitijos sostinę Panevėžį. Džiaugiamės sklandžiai vykstančiu organizaciniu darbu tarp „Cido“ arenos ir mūsų administracijos. Neabejojame, kad šį rudenį bus suorganizuotas aukščiausio lygio sporto renginys.

UCI treko Čempionų lyga – naujas tarptautinis elitinis dviračių treko turnyras, sukurtas bendradarbiaujant su „Eurosport Events“ žiniasklaidos grupe. Šių metų lapkritį ir gruodį numatoma surengti šešis Čempionų lygos turus Europoje ir Azijoje. Sprinto (sprinto ir keirino) ir ištvermės (atkrintamųjų lenktynių, skrečo) rungčių lygose dalyvaus geriausi pasaulio dviratininkai.

2021 m. UCI treko Čempionų lygos varžybos:

I etapas – lapkričio 6 d. Palma (Maljorka, Ispanija)

II etapas – lapkričio 20 d. Ivlino Sen Kantenas (Prancūzija)

III etapas – lapkričio 27 d. Panevėžys (Lietuva)

IV-V etapai – gruodžio 3-4 d. Londonas (Jungtinė Karalystė)

VI etapas – gruodžio 11 d. Tel Avivas (Izraelis).

UCI treko Čempionų lygos varžybų veidai: Ed Clancy (Jungtinė Karalystė), Emma Hinze (Vokietija), Harrie Lavreysen (Nyderlandai), Mathilde Gros (Prancūzija), Sebastian Mora (Ispanija) ir Simona Krupeckaitė (Lietuva). Šie dviratininkai gavo asmeninius kvietimus į šias varžybas, o kiti dviratininkai bus pakviesti atsižvelgus į jų vietas pasaulio reitinguose ir rezultatus įių metų pasaulio čempionate.

Kiekvieno etapo programa bus vienoda. Dviratininkai rinks taškus sprinto (sprintas ir keirinas) ir ištvermės (atkrintamosios lenktynės ir skrečas) kategorijose. Kiekvienoje jų lenktyniaus po 18 moterų ir po 18 vyrų (iš viso – 72 dviratininkai). Varžybų dalyviai bus klasifikuojami pagal taškus, gautus kiekvienose lenktynėse. Kategorijos nugalėtoju taps daugiausiai taškų šešiuose etapuose surinkęs dviratininkas. Kiekvieno etapo pabaigoje keturi kiekvienos kategorijos lyderiai (dvi moterys ir du vyrai) bus apdovanoti lyderio marškinėliais, kuriuos jie vilkės kitose varžybose.

Tiek vyrams, tiek moterims bus skirtos vienodos piniginės premijos. Varžybų prizų fondą sudarys daugiau nei 500 tūkst. eurų. Premijos atiteks 1-10 vietas kiekvienose lenktynėse užėmusiems dviratininkams (už pirmą vietą – 1000  eurų). Kiekvienos kategorijos bendrojoje įskaitoje pirmą vietą užėmusiam dviratininkui bus įteiktas 25 tūkst. eurų čekis ir daugiau nei metro aukščio treko formos trofėjus.

Treko Čempionų lygos varžybų dalyviams aprangas pagamins Italijos bendrovė „Santini“. Kiekvienas dviratininkas per visas varžybas turės tą patį numerį, o ant kostiumo galės būti asmeninio rėmėjo logotipas.

Daugiau informacijos apie UCI Čempionų lygą: https://ucitrackchampionsleague.com/

2012 m. Panevėžyje surengtą Europos dviračių treko čempionatą, kuriame dalyvavo iki 150 dviratininkų iš 21 šalies, Europos dviračių sporto sąjunga (UEC) išrinko geriausiai suorganizuotu 2012 m. Europos dviračių sporto čempionatu.

Print Friendly, PDF & Email