2024, vasario 21, Trečiadienis

Tarp geriausių šalies eksporto įmonių – ir panevėžiečiai

Daugiau kaip 2000 narių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Tradiciškai „Lietuvos eksporto prizas“ buvo įteiktas 5 įmonėms iš skirtingų šalies regionų. Panevėžio regione metų eksportuotojos vardą pelnė solidų, apie 70 proc. pajamų ir eksporto augimą pademonstravusi laidų, kabelių ir pynių gamintoja AB „Lietkabelis“.

Svarbiausiame metų LPPARA renginyje, pavadintame „Eksporto lyderiai: kaip iššūkius paversti galimybėmis“, šiemet buvo surengta verslo ir politikos lyderių diskusija bei pranešimų sesija. Dėl su verslu bendros sprendimų paieškos būtinybės vienbalsiai sutiko visi renginyje dalyvavę šalies pareigūnai: Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, Seimo nariai, miestų ir rajonų merai ir kiti renginio svečiai.

Verslo atstovai dalijosi patirtimi apie pastarojo meto iššūkius ir praktinius bei teorinius būdus jiems įveikti. Verslo atstovams šiuo metu aktualiausi eksporto rinkų keitimo, politikų ir vyriausybės pagalbos valdant žaliavų kainų bei trūkumo rizikas, gaminių sertifikavimo ir kiti klausimai.

„Verslas turi iššūkių, bet galime imti gerąsias kaimynų praktikas ir įgyvendinti jas geriau. Puikus pavyzdys – supaprastintas sertifikavimas Latvijoje“, – kalbėjo AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas.

Pagrindinis LPPARA tikslas yra verslo interesų atstovavimas gerinant aplinką verslo plėtrai, eksportui, investicijoms ir visuomenės gerovei. LPPARA teikia pasiūlymus verslo aplinkos gerinimui, konsoliduotą pozicija teisėkūroje, vertina valdžios sprendimus, dalyvauja ir kuria darbo grupes, apvalaus stalo diskusijas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai