2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Tarp G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos 100-mečio programos akcentų – filmo apie Bitę premjera

„Saugome praeitį, kuriame ateitį“. Su tokiu šūkiu veiklos 100-metį švenčia Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Lapkričio 23–24 dienomis miesto bendruomenės ir svečių laukia jau finišuojančios jubiliejinės programos akcentai – tarptautinė mokslinė konferencija „Istorijos saugotojų istorija: atminties institucijų istorijos tyrinėjimų retrospektyva, dabartis, ateities galimybės“, forumas „Ateities organizacijos vizija“, naujo dokumentinio filmo „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, žmonės ir laikas“ (režisierė Agnė Marcinkevičiūtė) pristatymas.

Tarptautinėje konferencijoje bus apžvelgiama atminties institucijų (tarp kurių yra ir bibliotekos) atsiradimo, raidos ir vaidmens visuomenės gyvenime tyrinėjimų būklė Lietuvoje ir užsienyje, pristatoma skirtingų šalių patirtis, aptartos galimos tyrinėjimų kryptys, metodai ir problematika, brėžiamos ateities gairės. Pranešimus skaitys Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo, Kauno, Šiaulių apskričių bibliotekų, Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Šiaulių regioninio valstybės archyvo, „Aušros“, Utenos kraštotyros muziejų, Rundalės rūmų muziejaus (Latvija), Nacionalinio tartano centro (Škotija) atstovai.

Forume ketinama diskutuoti apie organizacijų (ypač biudžetinio sektoriaus, kultūros) ateities perspektyvas ir būtinus komponentus, kūrybiškumo, technologijų ir inovacijų svarbą, bendradarbiavimą tarp skirtingų sektorių ir kt.

Ne pirmą filmą apie iškilias asmenybes sukūrusi režisierė Agnė Marcinkevičiūtė sako: „Naujuoju darbu ieškojau, kiek G. Petkevičaitės-Bitės liko šiandien. Kaip jos atminimas toliau veikia visuomenę. Įstabu – kalbinti žmonės apie ją pasakoja tarsi apie gyvą, itin artimą draugą. Kita vertus, Bitė yra toli savo laikmetį pralenkęs žmogus. Mes tik dabar pradedame realizuoti jos idėjas“.

Bibliotekos 100-mečio renginių programa truks iki šių metų pabaigos. Tarp didesnių projektų – gruodžio mėnesį vyksiantis tarptautinis festivalis „SEKAS“. Tai renginys, kuriuo siekiame populiarinti seniausią meno formą – istorijų pasakojimą. Šiemetė tema – šeimos ir giminės istorijos.

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai