2024, gegužės 21, Antradienis

Tarnybinio šuns uoslė padėjo išaiškinti vagystę

Birželio 17 d. policija gavo panevėžietės pranešimą, kad iš sandėliuko pavogti du dviračiai. Pagrindiniu herojumi šio nusikaltimo tyrime tapo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybos Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus kinologų grupės specialisto Arūno Petraičio dresuojamas tarnybinis šuo Ivan Saulės Vilkas. Šis šaunus tandemas žaibiškai išsiaiškino vagystę – ne tik surado pavogtus daiktus, tačiau ir sugavo nusikaltėlį.

Į įvykio vietą Panevėžyje, Respublikos gatvėje, atvykęs kinologas A. Petraitis pastebėjo, kad ant betoninių grindų yra pribarstyta sausų gėlių žiedlapių. Patalpas leista apuostyti tarnybiniam šuniui, ir jis iš karto užuodė kvapo pėdsaką, kuriuo pradėjo sekti.

Panevėžio miesto gatvėmis nuėjęs apie 300 metrų, prie A. Smetonos gatvėje esančios namo laiptinės, Ivan Saulės Vilkas kelis kartus apsisuko ir toliau nebeėjo, tada nuvedė pareigūną tiesiai prie vieno buto durų. Kinologas atidžiai apžiūrėjo teritoriją prie daugiabučio laiptinės, kur atvedė Ivan Saulės Vilkas, ir pastebėjo tuos pačius sausų gėlių žiedlapius.

Laukiant operatyvinės grupės pareigūnų, iš laiptinės išėjo asmuo, vedinas dviračiu. Kinologui pasiteiravus, paaiškėjo, kad vyriškis gyvena būtent tame bute, prie kurio atvedė tarnybinis šuo. Įtariamasis iš karto buvo sulaikytas.

Nusikaltimą išaiškinęs tarnybinis šuo Ivan Saulės Vilkas kinologo Arūno Petraičio yra dresuojamas pagal Koherio metodą. Šiuo metu vyksta trečiasis dresūros ciklas.

Vyresnioji specialistė Karolina Miganovičienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai