2024, gegužės 24, Penktadienis

T.Josui vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos kirtis

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 2017 m. birželio 7 d. posėdyje įvertinusi gautą pranešimą dėl Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos nario Tomo Joso elgesio, nusprendė pavesti miesto Tarybos etikos komisijai įvertinti šio politiko elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje taryboje įstatymo reikalavimams draudžiantiems naudoti savo pareigas, galias ir vardą, siekiant paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų intereso konfliktą.
Po vieno valstiečių ir žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio interviu, kilus abejonių dėl eilinio konkurso, kurį surengė Panevėžio miesto savivaldybės administracija skaidrumo, miesto Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė kreipėsi į LŽVS pirmininką Ramūną Karbauskį. Jame rašoma:
“2017 gegužės 18 d. internetiniame portale www.panskliautas.lt ir laikraštyje „Panevėžio kraštas” publikuotas Linos Rušėnienės straipsnis „Laikykis, Josai!”, kuriame pateikta tokia informacija : „Bet valstiečių vedliui Ramūnui Karbauskiui to buvo negana. Jis per televiziją viešai pažėrė apie T.Josą gan pikantiškų dalykų. R.Karbauskis tvirtino, esą T.Josas „prastūmė” savo bendramintę bendražygę Liną Kazokienę Socialinių paslaugų centro vadovus. Seimūnas rimtu veidu pasakojo, kad T.Josas šantažavo miesto merą. Pasak jo, T.Josas pagrasinęs, jeigu L.Kazokienė nebus įdarbinta centre, išardysiąs valdančiąją koaliciją”(http://panskliautasit/laikykis-josai). Lina Kazokienė Panevėžio socialinių paslaugų centro (PSPC) direktore tapo konkurso būdu, daug kam mieste abejojant šio konkurso skaidrumu, nes visi komisijos nariai, išskyrus PSPC atstovą, buvo vienaip ar kitaip susiję su Lina Kazokiene jos ankstesniuose darbuose — Panevėžio miesto savivaldybėje ir KTU Panevėžio institute. Panevėžio miesto Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko M.Leliuko iniciatyva Tarybos opozicija svarsto galimybę inicijuoti tyrimą dėl PSPC direktoriaus konkurso skaidrumo. Maloniai prašome Jūsų patvirtinti, ar informacija apie Jūsų žodžius, pateikta 2017 gegužės 18 d. internetiniame portale www.panskliautas.lt ir laikraštyje „Panevėžio kraštas” publikuotame Linos Rušėnienės straipsnyje „Laikykis, Josai!”, yra teisinga ir ar Linos Kazokienės tapimo PSPC direktore aplinkybės yra būtent tokios, nulemtos politinių priežasčių ir Panevėžio miesto Tarybos nario T.Joso šantažo.”

R.Karbauskis į paklausimą neatsakė, o miesto socialiniai darbuotojai kreipėsi į VTEK ir paprašė atkreipti dėmesį į šį kreipimąsi ir atsižvelgiant į paklausime pateiktą informaciją atlikti tyrimą, kurio tikslas būtų išsiaiškinti buvo ar nebuvo supainioti viešieji ir privatieji interesai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai