Panevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad miesto švietimo įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą (nuolatinį ar laikiną) su mokiniais galės išsitirti dėl COVID-19 infekcijos. Jiems bus atliekami greitieji serologiniai testai, parodantys ar žmogus buvo užsikrėtęs minėtu virusu.

„Atlikus greituosius testus išsiaiškinsime, ar tiriamas asmuo yra be simptomų persirgęs COVID-19 liga ir jo kraujyje jau susiformavo antikūnai. Taip pat į šiuos gautus rezultatus bus atsižvelgta, kuomet bus vykdoma švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija. Žinant, kad asmuo jau sirgo šia liga, vakcinacija nėra būtina. Be to, turint tyrimų rezultatus bus jau galima kalbėti ir apie pradinukų sugrąžinimą į mokyklas. Remiantis preliminariais duomenimis, Panevėžyje greitieji testai turėtų būti atlikti apie 600 švietimo įstaigų darbuotojų. Siekiant neapkrauti mobilaus punkto, nuspręsta šiuos testus atlikti 19 asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kiekvienos švietimo įstaigos vadovas, surinks darbuotojų, norinčių ir apsisprendusių išsitirti greitaisiais testais sąrašus, prie kurios asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas yra prisirašęs ir juos pateiks sveikatos įstaigoms, kurios asmeniškai su jais susisieks“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Greitieji serologiniai testai bus atliekami švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas; asmenims, dirbantiems specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintiems tiesioginį kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas; dirbantiesiems profesinio mokymo įstaigose ir turintiems tiesioginį kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas. Greitaisiais testais tiriami nebus per pastarąsias 90 dienų COVID-19 liga sirgę asmenys, taip pat per pastarąsias 60 dienų turintys teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą.

Primename, kad šią savaitę vaikai, neturintys tinkamų sąlygų mokytis namuose ar patiriantys mokymosi sunkumų, švietimo įstaigose gali ugdytis nuotoliniu būdu. Remiantis naujausiais duomenimis, miesto švietimo įstaigose nuotoliniu būdu mokosi 128 jaunieji panevėžiečiai. Be to, karantino metu mieste yra beveik 2000 ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų.

 

Komunikacijos skyrius

Print Friendly, PDF & Email