2024, liepos 13, Šeštadienis

Šventė ,,Aruodai pilni – širdis rami“ Raguvoje

reklama rubai

Pirmą spalio šeštadienį antrą kartą Raguvoje vyko rudens ir derliaus šventė ,,Aruodai pilni – širdis rami“. Šiais metais organizatoriai renginį skyrė Aukštaitijos metams.

Tradiciškai tokios šventės rengiamos rudenį, kada visas sodų, daržų, laukų derlius džiugindamas augintojus pripildo aruodus, nugula ant šeimininkų stalo. Visiems smagu pasidžiaugti derliaus gausa, auginimo džiaugsmais, pasidalyti rūpesčiais. Neišsigandę net itin vėjuoto ir žvarbaus šeštadienio oro būtent su tokiomis nuotaikomis ir rinkosi dalyviai į šventę: mainyti, dovanoti, ragauti, skanauti, dalintis, bendrauti ir, žinoma, linksmintis. Joje buvo visko: čia pat verdamos moliūgienės, sočios šiupininės sriubos, garuojančios arbatos, skambių dainų ir muzikos, linksmų pasakojimų. Visų laikų laimingiausia loterija džiugino kiekvieną įsigijusį bilietą, o vaikai smagiai laiką leido žaisdami žaidimus ir besivaržydami improvizuotame bulviakasyje.

Siekdami, kad šventė būtų įdomesnė, nusprendėme raguviams priminti, kad 1740 metais  Raguva gavo teisę rengti turgų ir prekymečius.  Koks turgus be krepšių ar kraičių – pagrindinio išsiruošusiojo į turgų atributo. Ši mintis mus užvaldė ir nusprendėme siekti Lietuvos rekordo ,,Gausiausia rankomis pintų krepšių ekspozicija“.  Todėl buvo išsikeltas tikslas surinkti bent 283 krepšius, tiek metų skiria šias datas – 1740–2023 m. Ir užsisuko krepšių pasiutpolkė, vis didesnį pagreitį įgaudama informacija sklido iš lūpų į lūpas, iš kiemo į kiemą ir sklandė socialiniuose tinkluose. Ruošėsi visi.  Organizatoriai susisiekė su „Rekordų akademija“ ir gavo šūsnį dokumentų numatytam rekordui fiksuoti. Visos bendruomenės pastangomis pasisekė puikiai. Skaičius nustebino visus – sunešti ir užfiksuoti 466 eksponatai. Susisteminta ir suskaitmeninta informacija rekordo fiksavimui perduota „Rekordų akademijai“. Laukiame atsakymo.

Viską atlikę ir smagiai nusiteikę šventės dalyviai klausėsi smagios liaudiškos muzikos, šoko, dainavo ir vaišinosi gardžiomis rudeniškomis vaišėmis.

Organizatoriai dėkingi renginio partneriams: Panevėžio rajono Raguvos TAU fakultetui, Raguvos bendruomenei, Panevėžio rajono Raguvos bendruomenei „Raguva kartu“ ir Raguvos seniūnijai; rėmėjams ir talkininkams: Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio kepėjų būreliui (vad. R. Gribauskienė), Panevėžio r. Raguvos gimnazijos savanoriams, verslininkams ir ūkininkams, Anykščių kultūros centro Viešintų skyriaus liaudiškos muzikos kapelai ,,Vingerinė“ (vad. R. Raišelis), Ukmergės kultūros centro Siesikų skyriaus liaudiškos muzikos kapelai ,,Vieversa“ (vad. M. Grainys), Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapelai ,,Beržynėlis“ (vad. V. Danauskas), Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro Katinų padalinio šokėjų kolektyvui ,,Vieversys“ (vad. L. Veršelienė).


Straipsnio autorė Raguvos kultūros centro meno vadovė Ina Kuodienė

Nuotraukos Raguvos kultūros centro meno vadovės Kotrynos Juškaitės

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai