2024, kovo 2, Šeštadienis

Sutuoktiniai nuteisti už pasisavintą iš kredito unijos pusę milijono litų

Lapkričio 23 dieną nuosprendį išgirdo Panevėžyje veikiančios kredito unijos buvęs vadovas bei jo sutuoktinė, toje pačioje kredito įstaigoje dirbusi buhaltere. Teismas pripažino juos kaltais pasisavinus iš darbovietės 155 tūkst. eurų, dėl kitų nusikaltimų.  

2014 metais Lietuvos banko inspektoriams patikrinus kredito uniją „Panevėžio regiono taupomoji kasa“, buvo rastas nemažas pinigų trūkumas, užfiksuota įvairių pažeidimų. Tuomet minėtos kredito unijos vadovai kreipėsi į teisėsaugą, prašydami nustatyti kaltininkus.  

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sigita Šabliauskienė.   

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo 2011 iki 2014 metų kredito unijos „Panevėžio regiono taupomoji kasa“ administracijos vadovo funkcijas vykdęs Valdas Savickas bei šiek tiek trumpiau šioje įstaigoje vyriausiąja buhaltere dirbusi jo sutuoktinė Lina Savickienė apgaulingai tvarkė buhalteriją ir iš minėtos kredito unijos pasisavino 535 tūkst. 400 litų (155 062 Eur). Valdui Savickui taip pat buvo pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo.   

Atliekant tyrimą pareigūnams sukėlė įtarimų trys šios kredito unijos išduotos paskolos. Buvo nustatyta, kad Valdas Savickas suklastojus dokumentus, o Lina Savickienė užregistravus neįvykusias ūkines finansines operacijas, kaltinamieji šiuos pinigus – daugiau nei pusę milijono litų – pasisavino.  

Šiaulių apygardos teismas lapkričio 23 dieną panevėžiečius sutuoktinius pripažino kaltais. Valdui Savickui teismas skyrė 4 metus laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 3 metams, o Linai Savickienei skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant tokiam pat laikotarpiui. Iš sutuoktinių teismas priteisė solidariai 155 062 eurų kredito unijai „Panevėžio regiono taupomoji kasa“ padarytai žalai atlyginti. Abu nuteistieji įpareigoti per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį atlyginti ne mažiau kaip po 1/3 priteistos žalos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai