2024, kovo 29, Penktadienis

Sutriuškinta „Dzūkija“

Panevėžio „Lietkabelio“ (15/5) klubas atitrūko antrojo kėlinio pabaigoje ir iki pat mačo galo nepaleido kontrolės iš rankų.

Nenado Čanako auklėtiniai „Betsafe-LKL“ rungtynėse 94:63 (27:22, 22:14, 25:14, 20:13) apgynė namų teritoriją nuo Alytaus „Dzūkijos“ (8/11) vyrų.

Panevėžiečiams tai aštuntoji pergalė paeiliui „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Tuo tarpu alytiškių trijų sėkmingų mačų atkarpa – baigta.

Svečiai buvo netoli nuo nerezultatyviausio savo sezono pasirodymo, kuomet buvo pelnytas 61 taškas prieš Vilniaus „Rytą“.

Tritaškių dėka „Lietkabelis“ gerai pradėjo mačą (15:11), tiesa, per pirmą ketvirtį nepavyko susikrauti labiau apčiuopiamos persvaros. Vis tik jau greitai Karolis Giedraitis, Kasparas Bėrzinis ir Kristupas Žemaitis inicijavo spurtą (33:24), tačiau po Mindaugo Lukauskio tolimo šūvio bei Vaido Čepukaičio baudų „Dzūkija“ atsiliko jau tik 36:39.

Antrojo kėlinio pabaiga „Lietkabeliui“ buvo palanki: šeimininkai be atsako pelnė 10 taškų ir taip į pertrauką nešėsi gana saugią persvarą – 49:36. Po pertraukos panevėžiečiai neprarado kontrolės (58:39), visiškai sustabdė dzūkų puolimą ir ėmė juos triuškinti – 63:41.

Justas Furmanavičius galingu dėjimu siekė žadinti „Dzūkiją“, o Dylanas Frye’us pridėjo dar tris taškus (46:67), bet tai buvo tik mažas optimizmo pliūpsnis. Paskutiniame ketvirtyje situacija nekito ir panevėžiečiai tvirtai žengė pergalės link.

Po beveik mėnesio pertraukos ant „Betsafe-LKL“ parketo grįžo po koronaviruso atsigavęs Vytenis Lipkevičius, kuris pasižymėjo 8 taškais ir 14 naudingumo balų.

Panevėžiečiams tai buvo paskutinės rungtynės prieš Citadele KMT finalo ketverto kovas.

„Lietkabelis“: Kasparas Bėrzinis 13 (6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 11 (6 rez. perd.), Džordže Gagičius 10, Gediminas Orelikas, Panagiotis Kalaitzakis ir Gabrielius Maldūnas – po 9.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius (8 atk. kam.) ir Dylas Frye’us (3/6 trit.) – po 12, Aleksandras Aranitovičius 7 (6 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis ir Artūras Jomantas (6 atk. kam.) – po 6.