Vasario 5 d. (antradienį) 16.30 val.  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje atidaroma paroda „Priimame iššūkį. Švedija ir Darnaus Vystymosi Darbotvarkė 2030”. Atidaryme dalyvaus Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist.

Parodos rengėjai – Švedijos ambasada Lietuvoje ir Švedijos institutas.

Darnaus vystymosi tikslai – tai septyniolika susijusių pasaulinių tikslų, kuriuos nustatė Jungtinės Tautos. Tai iš tiesų neatidėliotinas darbas. Juk pasiekus šiuos tikslus išnyktų gilaus skurdo, nelygybės ir klimato kaitos grėsmė.

Švedija, įgyvendindama darbotvarkę iki 2030 metų, siekia būti lydere ir šalies viduje, ir pasaulyje. Daugeliui Švedija jau dabar yra viena iš lyderiaujančių  šalių lyčių lygybės ir tvarios aplinkos srityje.

Parodoje pristatomi iššūkiai, kuriuos Švedija išsikėlė sau: bado pasaulyje sumažinimas; deramas darbas ir ekonomikos augimas; nelygybės sumažinimas; atsakingas vartojimas ir gamyba; taika, teisingumas ir stiprios institucijos; inovatyvios partnerystės programos; skurdo mažinimas; kokybiškas išsilavinimas; gera sveikata ir gerovė; lyčių lygybė; klimato kaitos sušvelninimas; prieinama ir švari energija; darnūs miestai ir bendruomenės; gyvybė vandenyje; gyvybė Žemėje.

Švedija, istoriškai įsipareigojusi bendradarbiauti ir spręsti pasaulines problemas, yra pasiryžusi padaryti viską, ką gali, kad pasaulis būtų socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai darnus.

 

Paroda veiks iki vasario 28 d.

 

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

Print Friendly, PDF & Email