2024, liepos 15, Pirmadienis

Sulaikyta didžiausia šiais metais kokaino kontrabanda

reklama rubai
Gegužės 17 d. vakarą pasienyje su Lenkija muitinės pareigūnai sulaikė apie 4,5 kg kvaišalų (preliminariais duomenimis – kokaino) kontrabandą. Narkotikai buvo paslėpti iš Vakarų Europos važiavusiame lengvajame automobilyje įrengtoje slėptuvėje. Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinės sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta.
Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.
Turimais duomenimis, antradienio vakare ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu muitinės patrulis sustabdė automobilį „Seat Altea XL“, kurio vairuotojas tikino grįžtantis iš kelionės, tačiau kalbėjo nerišliai, nesugebėjo paaiškinti kelionės tikslo, todėl pareigūnams jo elgesys sukėlė įtarimų.
Muitinės pareigūnams atlikus detalią automobilio patikrą, aptikta sudėtinga slėptuvė – valdoma elektromagnetais ir atsiverianti vieno mygtuko paspaudimu. Slėptuvėje rasti keturi paketai su baltais milteliais – iš viso apie 4,5 kg. Sprendžiant iš pirminio narkotikų aptikimo testo duomenų, tai gali būti kokainas. Juodojoje rinkoje toks šių kvaišalų kiekis gali kainuoti apie 0,5 mln. eurų.
Kvaišalai, automobilis ir jo vairuotojas buvo sulaikyti. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė teismo prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.  Teismas šį prašymą patenkino, įtariamasis suimtas vienam mėnesiui.
- Reklama -

Naujausi straipsniai