Visuomeninio rinkimų komiteto “Lemiamas šuolis” (sąrašo nr. 6) lyderis Paulius Kunčinas į gegužės 26 dieną vyksiančius Europos Parlameto rinkimus eina su provokuojančiu šūkiu – “Kol kiti siūlo šliaužti, mes siūlome šuolį”.  Šalies skauduliams jis taria tvirtą “ne” ir kviečia kurti proveržio ekonomiką Lietuvoje. Kandidato siūlomoje nacionalinėje strategijoje didžiausias dėmesys būtų skiriamas investicijoms į švietimą ir į darbo vietas, jis pasisako už išmintingą imigracijos politiką ir išmanias tikslines priemones, įgalinančias savo ateitį kurti Lietuvoje.

Oksfordo universitete filosofiją, politiką ir ekonomiką studijavęs P. Kunčinas 14 metų dirbo „Oxford Business Group“ leidinio redaktoriumi, profesinį pripažinimą pelnė kelis dešimtmečius konsultuodamas Europos ir Azijos šalių vyriausybes bei darbo vietas kuriančius investuotojus 35 valstybėse.

Būtent ši patirtis padėjo jam su komanda kelti tikslus visuomeninio judėjimo „Lemiamas šuolis“ programoje. Vienas kertinių siekių – įgyvendinti pažangos darbotvarkę ir apginti Lietuvos nacionalinį interesą Europos Parlamente. Tam P. Kunčinas turi parengęs Europos talentų stabilumo mechanizmą, kuris padėtų apdrausti ir išsaugoti darbo vietas krizės metu ar kitais atvejais.

Naujos idėjos dėl migracijos

„Nesu migracijos priešininkas ir noriu, kad žmonės turėtų galimybes svetur įgyti vertingos patirties, tačiau turime dėti visas pastangas, kad jie norėtų sugrįžti. Dabar, netekę darbo, daugelis iškart ima svarstyti apie išvykimą, nepuoselėja vilčių sulaukti gerų pasiūlymų iš Darbo biržos, o verčiau ieško keliskart didesnio atlygio užsienyje. Jei valstybė subsidijuoja ūkininkų patiriamus nuostolius dėl prasto derliaus, kodėl negalime tokiu principu padėti ir sunkumus patiriančiam verslui, kad jis galėtų toliau veikti išsaugodamas darbo vietas? Tai iškart prisidėtų prie emigracijos stabdymo“, – tvirtino P. Kunčinas.

Pašnekovas ragina pripažinti, kad Europoje veikia viena, itin mobili darbo rinka, kuri iki šiol labai iškraipyta dėl skirtingo darbo užmokesčio. Be to, vyksta nuolatinė talentų „medžioklė“, viliojant aukšto lygio darbuotojus dirbti kitose šalyse. P. Kunčinas sako, kad bendru ES narių sutarimu čia galima pasiekti teigiamų permainų.

„Mūsų valstybė neturi kryptingos politikos ir vis dar toleruoja tą faktą, kad skandinavai ar kitos valstybės išgaudo geriausius specialistus, siūlydamos socialinę gerovę bei patrauklų atlyginimą. Iki šiol nieko nepadaryta, kad tai sustabdytume. Apskritai Lietuvoje nėra tikslios krypties, kur link einame, o be aiškaus tikslo tai tėra trypčiojimas vietoje. Europines Sanglaudos fondų lėšas vis dar kišame į trinkeles į asfaltą, nors jau seniai laikas investuoti į pačius žmones. Antraip nebelieka, kam tais išgrįstais takais vaikščioti, tuštėja miestai, nyksta bendruomenė“, – opiausias šių dienų problemas įvardijo P. Kunčinas.

Lietuvai reikia kitokios ateities

Paulius Kunčinas eina į politiką vedamas vieno tikslo – kurti Lietuvoje pažangesnę, klestinčią, vakarietiškos gerovės visuomenę. Tačiau ar tai nėra Misija neįmanoma? „Aš įsitikinęs, kad tai įmanoma! Įvairiose valstybėse teko matyti įvairių situacijų, bet įsitikinau, kad viskam yra sprendimas, proveržis tikrai įmanomas ir jo receptas nėra sudėtingas. Jo dėmenys – politinė valia, priėjimas prie finansų, technologijų ir žmonių. Dėsniai yra pakankamai aiškūs, bet Lietuva yra tarsi pasimetusi, tarsi nenorinti įsigilnti, įsiklausyti ir kažką keisti pati.“

Bet juk kai mes stojome į NATO ir Europos Sąjungą, lyg nebuvo to pasimetimo. Kas nutiko? „Baigėsi žemėlapis. Tada buvo labai aiškus tikslas – bet tą žemėlapį mums davė kolegos vakariečiai. O dabar mes priėjome žemėlapio kraštą, ir turime spręsti patys, kur ir kaip eiti, braižyti savo naują žemėlapį.“
Tada kyla klausimas – ką daryti? Paulius nevynioja žodžių į vatą: „Šitoje situacijoje, kurioje mes atsidūrėme, maži švelnūs žingsneliai nepadės. Reikės ryškių, fundamentalių pokyčių.“ Ekonomistas, kūręs proveržio receptus besivystančioms ekonomikoms visame pasaulyje, dabar siūlo proveržio receptą Lietuvai. „Darome šuolį drauge!“, kviečia Paulius Kunčinas.

Sudėkime “Lemiamo šuolio” ženklą Panevėžyje ! Ketvirtadienį, gegužės 23 d. 17 val. Laisvės aikštėje tarp J.Miltinio teatro ir viešbučio.

 

 

Print Friendly, PDF & Email