2024, birželio 22, Šeštadienis

Suabejojo viešųjų pirkimų konkurso skaidrumu

reklama rubai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Rasa Juknevičienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl galimų pažeidimų Panevėžyje vykdant viešuosius pirkimus.

Panevėžio savivaldybės surengtuose Senvagės, Skaistakalnio parko ir jame esančios poeto Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos atnaujinimo projektų konkursuose paskelbus nugalėtoją, kilo įtarimų, jog mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“ galėjo pažeisti įstatymus ir nesilaikyti sąžiningos konkurencijos principų, kadangi paslaugų pirkimui buvo skirta 80 tūkst. eurų, o nugalėtojas pasiūlė 79 tūkst. eurų.

„Susidaro įspūdis, kad nugalėtojas iš anksto buvo žinomas, dėl kainos buvo susitarta iš anksto, o kiek mažesnę kainą pasiūlę konkurentai buvo atmesti. Šiuo atveju būtina patikrinti, ar nugalėtojui skirtos lėšos už šią paslaugą apskritai atitinka rinkos kainą Lietuvoje. Žiniasklaidoje pasirodžiusiame straipsnyje rašoma, kad kitos architektų firmos šią paslaugą galėtų atlikti aštuonis kartus pigiau, nes esą tokios yra rinkos kainos. Todėl prašome Viešųjų pirkimų tarnybos atlikti tyrimą dėl minėtų pirkimų skaidrumo pašalinant iš konkurso mažesnę kainą pasiūliusius konkurentus, dėl paslaugų kainos atitikimo rinkos kainoms ir, ar yra sutartyje numatytas tinkamas įvykdytų darbų kontrolės mechanizmas“, – teigė R. Juknevičienė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai