2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Su vaiku kalbėti apie teises ir pareigas niekada ne per anksti

„Kalbėti apie teises, pareigas, pagarbą kitam, toleranciją kartais gali būti per vėlu, bet niekada – per anksti“, – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus (VTAS) vedėja Žaneta Ginaitė pabrėždama, kad svarbiausia rasti tinkamą bendravimo su vaikais formą. Ikimokyklinio amžiaus vaikų susitikimas su vaiko teisių gynėjais Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ išaugo į piešinių konkursą „Vaikų teisės ir pareigos“.

Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigos sienas papuošė 33 mažųjų piešiniai. „Ši paroda ir piešinių konkursas gimė po to, kai mūsų darželyje vaikams pamokėlę pravedė vaiko teisių gynėjai. Ypač priešmokyklinio amžiaus vaikams, po šio susitikimo, kilo daug įvairių klausimų, kas gi yra tos pareigos ir kokios – vaikų teisės. Susitikimas paskatino ne tik darželyje, bet ir namuose su vaikais diskutuoti šiomis temomis, o iš to gimė ne vien naujos žinios, bet ir spalvingi piešiniai“, – pasakojo lopšelio-darželio logopedė Kristina Šulskytė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laimutė Petrauskienė sako, kad  būdami socialioj aplinkoj, kolektyve vaikai turi jausti, kaip jie gali ir turi elgtis, kokie santykiai turi būti su suaugusiais ir su draugais. „Kartais išlenda vaikų elgesio problemos, nepagarba kitam, tad specialistų apsilankymas dar kartą paskatino ieškoti metodų, žaidimų formų, kaip su tokio amžiaus vaikais ne tik pakalbėti ir jiems paaiškinti, kas yra kas, bet ir kaip pamokyti juos tinkamai elgtis“, – sakė pavaduotoja.

Vaiko teisių apsaugos specialistai pasiruošę bendrauti su visais vaikais: ir mažiausiais, ir vyresniais. „Esame atviri ir nusiteikę vaikams papasakoti ne tik apie teises ar pareigas, bet ir apie patyčių prevencijos svarbą, smurto netoleravimą. Vaikai – mūsų ateitis, todėl privalome juos šviesti ir ugdyti, svarbiausia, surasti jų amžiui tinkamą formą kalbėti apie tai“, – sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja.

Piešinių konkurse „Vaikų teisės ir pareigos“ dalyvavusiems vaikams Panevėžio apskrities VTAS vedėja kartu su patarėju Panevėžio mieste Dovaru Nevardauskiu įteikė saldžias dovanėles primenančias, kad vaikas turi teisę mokytis ir vystyti talentus. O gražiausių piešinių autoriais pripažinti šešiamečiai Gabrielė ir Vitas bei ketverių Sofija.

- Reklama -

Naujausi straipsniai