2024, birželio 21, Penktadienis

STT: Teismui perduota byla dėl sisteminės korupcijos vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajone

reklama rubai

Šiaulių apygardos prokuratūra į teismą perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą sisteminės korupcijos didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas juridinis asmuo – UAB „Panevėžio melioracija“ ir dar 5 asmenys.

Juridiniam asmeniui UAB „Panevėžio melioracija“ ir dviem šios bendrovės vadovams V. B. ir N. Ž. pareikšti kaltinimai dėl padėjimo piktnaudžiauti. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiajam specialistui A. B. ir buvusiam šio skyriaus vyriausiajam specialistui A. Dz. pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiajai specialistei R. Č. – dėl piktnaudžiavimo.

STT ikiteisminio tyrimo metu surinktą ir išanalizuotą informaciją pagal kompetenciją perdavė Viešųjų pirkimų tarnybai ir Konkurencijos tarybai. Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi minėtų Panevėžio rajono savivaldybės pirkimų vertinimą, nustatė, kad daugiau nei 2 mln. eurų buvo panaudoti, pažeidžiant viešuosius pirkimus reglamentuojančius teisės aktus. Konkurencijos taryba, atlikusi tyrimą, už Konkurencijos įstatymo pažeidimą kelioms įmonėms skyrė baudų už 977 900 eurų, iš jų „Panevėžio melioracijai“ – 209 800 eurų baudą. Vienas iš dviejų pagrindinių „Panevėžio melioracijos“ akcininkų yra Panevėžio rajono meras, kuris kartu su giminaičiu valdo 80 proc. bendrovės akcijų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio rajono savivaldybėje kai kurie viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai. Buvo neteisėtai sudarytos išskirtinės sąlygos UAB „Panevėžio melioracija“ dalyvauti pirkimuose ir juos laimėti. Tam „pasitarnavo“ ir neteisėtai parenkami pirkimų būdai, ir dirbtinis pirkimų išskaidymas, ir kviečiami tokie tiekėjai, kad pirkimus laimėtų būtent UAB „Panevėžio melioracija“.

STT ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai