2024, birželio 15, Šeštadienis

STT: Teismui perduota byla dėl dyzelino pirkimų „Pasvalio autobusų parke“

Panevėžio apygardos prokuratūra į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti buvusiam Pasvalio rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Pasvalio autobusų parkas“ direktoriui G. M.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, direktorius netinkamai atliko savo pareigas, nes neužtikrino veiklos teisėtumo, ekonomiškumo, skaidrumo, tinkamos lėšų naudojimo kontrolės.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad nuo 2012 m. iki 2018 m. spalio mėn. 1 d. „Pasvalio autobusų parke“, neorganizuojant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudarytos dyzelino pirkimo-pardavimo sutartys su viena bendrove, pagal kurias autobusų parkui dyzelinas buvo tiekiamas didesne nei rinkos kaina. Šiose sudarytose sutartyse numatyti dyzelino pristatymo į talpyklas įkainiai buvo didesni negu įkainiai, už kuriuos dyzelinas buvo tiekiamas pagal sutartis, sudarytas viešųjų pirkimų pagrindu. Dėl to UAB „Pasvalio autobusų parkas“, nurodytu laikotarpiu įsigydama dyzeliną su pristatymu į kuro talpyklas, patyrė, kaip įtariama, ne mažiau kaip 98 260 eurų žalą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo kreiptasi į Pasvalio rajono savivaldybę, ar dėl savivaldybei priklausančios įmonės galimai padarytos turtinės žalos bus reiškiamas civilinis ieškinys. Kadangi Pasvalio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą civilinio ieškinio nereikšti, jį pareiškė Panevėžio apygardos prokuratūra.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai