STT

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino kalta dėl kyšininkavimo buvusią Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėją V. J. ir jai skyrė  3 389 eurų baudą.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie išsiaiškino, kad Juridinio skyriaus vedėja iš dviejų įmonių, gavusių užsakymus pagal sutartis, nemokamai išsireikalavo sporto inventoriaus ir baldų už daugiau nei 1 tūkst. eurų.

Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, STT pareigūnai nustatė, kad vedėja rengė viešųjų pirkimų konkursus dėl baldų ir sporto inventoriaus pirkimo, iš anksto susitarusi su kai kuriomis įmonėmis. Juridinio skyriaus vedėja pati parengė pirkimo sąlygas, apklausė pirkimuose dalyvaujančias įmones ir nustatė, kurios įmonės viešųjų pirkimų konkursus laimėjo. Įmonės, gavusios užsakymą pagaminti savivaldybės reikmėms baldus, vedėja paprašė jos butui pagaminti spintą su batų dėže ir virtuvinį stalą, bet už baldus neatsiskaitė. Panašiu būdu V. J. apsirūpino ir įvairiu sportiniu inventoriumi. Iš sporto įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės ji nemokamai gavo sporto prekių, kai ši įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą ir su Panevėžio rajono savivaldybe pasirašė sutartį dėl sporto įrangos pirkimo‒pardavimo.

Buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja jau anksčiau yra nuteista: dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus jai skirta 4 518 eurų bauda; dėl dokumento suklastojimo jai skirta 3 012 eurų bauda.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Print Friendly, PDF & Email