STT

Šiandien Šiaulių apygardos teismas, atmetęs nuteistųjų apeliacinius skundus, paliko galioti Panevėžio miesto apylinkės teismo 2017 m. vasario 9 d. nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo buvusiai Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojai Violetai Smilgienei paskirta 3765 eurų bauda, buvusiai Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjai Vilmai Janišienei dėl dokumento suklastojimo paskirta 3012 eurų bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis byloje surinktais duomenimis, Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Vilma Janišienė pretendavo dirbti teisėja, todėl pagal nustatytą tvarką turėjo pasitikrinti sveikatą. Teisininkei išvengti visiems pretendentams į teisėjus privalomų sveikatos patikrinimo procedūrų neteisėtais būdais padėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotoja Violeta Smilgienė Nors nebuvo atlikti jokie privalomi tyrimai, buvo suklastotas pažymėjimas, surašant jame duomenis apie neva atliktus tyrimus ir teigiamus jų rezultatus.

Buvusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja Violeta Smilgienė teismo yra nubausta ir dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo, jai buvo paskirta 904 eurų bauda.

Buvę Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovai figūruoja ir kitose baudžiamosiose bylose bei jas nagrinėjančiuose teismuose. Kauno apygardos teisme dar nagrinėjama STT Panevėžio valdybos pareigūnų ištirta baudžiamoji byla, kurioje buvusiam Panevėžio ligoninės direktoriui Ivanui Dorošui pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo. Dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus buvusiam direktoriui Ivanui Dorošui teismas jau yra paskyręs 3388 eurų baudą.

Dėl kyšininkavimo pripažintas kaltu buvęs Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas akušerijos ginekologijos reikalams Albinas Ivonaitis Jam teismas skyrė 5649 eurų baudą ir baudžiamojo poveikio priemonę – po nuosprendžio įsiteisėjimo dvejiems metams atimti teisę Panevėžio ligoninėje dirbti vadovaujamą darbą ir darbą, susijusį su viešaisiais pirkimais, be to, iš jo nuspręsta konfiskuoti 2316 eurus. Buvusiam Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Arvydui Švagždžiui., nuteistam už kyšininkavimą, paskirta 753 eurų bauda, taip pat iš jo išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 434 eurai.

STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliktus ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Print Friendly, PDF & Email