2024, birželio 23, Sekmadienis

STT: Panevėžyje diskutuota apie korupcijos prevenciją savivaldybių įmonėse

reklama rubai

Šiandien Panevėžyje vyko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surengtas metodinės pagalbos seminaras „Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas“, kuriame dalyvavo Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio savivaldybių įmonių ir kontroliuojamų bendrovių atstovai. Seminaras buvo organizuotas vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymo pakeitimais, įsigaliojusiais šių metų pradžioje.

Valstybės ir savivaldybių įmonės, įgyvendindamos šio įstatymo nuostatas ir joms keliamus aukštesnius skaidrumo bei viešumo kriterijus, privalės vykdyti korupcijos prevencijos priemonę – nustatyti savo veiklos sritis, kuriose egzistuoja korupcijos pasireiškimo tikimybė. Seminaro metu buvo aptariamos rizikingos korupciniu požiūriu savivaldybių įmonių veiklos sritys, analizuojama, kaip kurti antikorupcinę aplinką įmonėse, pasidalinama gerąja patirtimi, įmonėms siekiant skaidrumo, sąžiningumo ir viešumo.

„Skaidri, sąžininga, atvira veikla yra viena iš svarbiausių nepriekaištingos verslo reputacijos elementų. Tiek sociologiniai, tiek moksliniai tyrimai rodo, kad bendrovės, kurios savo veikloje įgyvendina korupcijos prevencijos priemones, ilgalaikėje perspektyvoje įgyja didesnį konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius, apsaugo ir netgi pagerina savo reputaciją, sugeba pritraukti daugiau investicijų bei užmegzti ilgalaikius ryšius su patikimais verslo partneriais“, – seminaro metu akcentavo STT Korupcijos prevencijos valdybos pareigūnas Arūnas Staknys.

Korupcijos prevencija yra viena iš pagrindinių STT veiklos sričių. Tokio pobūdžio seminarus STT pareigūnai artimiausiu metu planuoja surengti Utenoje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.

- Reklama -

Naujausi straipsniai