stt

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino Panevėžio apygardos teismo 2017 m. spalio 31 d. nuosprendžio dalį, kuria buvęs respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas akušerijos ginekologijos reikalams A.Ivonaitis ir jo sūnus K.Ivonaitis buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo buvusį respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotoją akušerijos ginekologijos reikalams A.Ivonaičiui ir skyrė jam 5649  eurų baudą. Direktoriaus pavaduotojo sūnus K.Ivonaitis, vienos šeimos klinikos direktorius, pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Jam paskirta 3766 eurų bauda.

A.Ivonaičiui teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – po nuosprendžio įsiteisėjimo dvejiems metams atimti teisę respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbti vadovaujamą darbą ir darbą, susijusį su viešaisiais pirkimais. Taip pat teismas nusprendė iš A.Ivonaičio konfiskuoti 2316 eurus.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis jų surinktais duomenimis nustatyta, kad už praeityje priimtus palankius sprendimus viešųjų pirkimų konkursuose ir už gerų santykių palaikymą ateityje iš vieno tiekėjo A.Ivonaitis pareikalavo atlygio – parūpinti už daugiau kaip 2 tūkst. eurų detalių jo naudojamo automobilio, priklausančio sutuoktinės individualiai įmonei, remontui. Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, siekiant nuslėpti nusikalstamą veiką, buvo klastojami dokumentai. A.Ivonaitis į nusikalstamas veikas įtraukė ir savo sūnų K.Ivonaitį bei kitus asmenis. Tiekėjas baudžiamojo proceso metu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, nes iš jo buvo reikalauta apmokėti A.Ivonaičio  naudojamo automobilio detalių vertę.

Apkaltinamuosius teismų nuosprendžius teko išgirsti ir kitiems buvusiems ligoninės vadovams. Panevėžio apygardos teismas praėjusių metų vasarą pripažino kaltu dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus buvusį respublikinės Panevėžio ligoninės direktorių I. Dorošą ir skyrė jam 3388 eurų baudą. Buvusiam Panevėžio ligoninės vadovui dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo tenka aiškintis ir Kauno apygardos teisme, kur nagrinėjama STT Panevėžio valdybos pareigūnų ištirta 59 tomų baudžiamoji byla.

Buvusi Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja V.Smilgienė. yra nuteista dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo, jai paskiriant 3765 eurų baudą, dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo – didesnę nei 900 eurų baudą. Buvusiam Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams A.Švagždžiui nuteistam už kyšininkavimą, paskirta 753 eurų bauda; taip pat  iš jo išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 434 eurai.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Print Friendly, PDF & Email