2024, gegužės 27, Pirmadienis

STT: Dar vienas nuosprendis buvusiai Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojai

Panevėžio miesto apylinkės teismas dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo pripažino kalta buvusią Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoją Violetą Smilgienę.

Medikei, pripažinusiai savo kaltę, teismas baudžiamuoju įsakymu skyrė 904 eurų baudą. Teismas konstatavo, kad Violeta Smilgienė nuo 2006 m. vykdė individualią veiklą ir atliko biomedicininius bei klinikinius tyrimus, gavo už juos pajamų, tačiau nepildė reikiamos dokumentacijos, nepateikė dokumentų (sąskaitų, atliktų darbų aktų), pagrindžiančių jos gautas pajamas.

Buvusiai ligoninės direktoriaus pavaduotojai – tai jau antrasis teismo nuosprendis. Vasarį Panevėžio miesto apylinkės teismas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo Violetai Smilgienei skyrė 3 765 eurų baudą. Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad V. Smilgienė neteisėtais būdais padėjo į teisėjos darbą pretendavusiai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjai Vilmai Janišienei. Medikė suklastojo pažymėjimą, surašydama jame duomenis apie neva atliktus tyrimus ir teigiamus jų rezultatus, nors nebuvo atlikti jokie tyrimai.

Buvę ir dabartiniai Panevėžio respublikinės ligoninės vadovai figūruoja ir kitose baudžiamosiose bylose bei jas narpliojančiuose teismuose. Teismo verdikto praėjusių metų rugsėjį sulaukė buvęs Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Arvydas Švagždys – Panevėžio apygardos teismas už kyšininkavimą jam skyrė baudą.

Kauno apygardos teisme nagrinėjama STT Panevėžio valdybos pareigūnų ištirta 59 tomų baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo pareikšti Panevėžio ligoninės direktoriui Ivanui Dorošui Jam tenka lankytis ir Panevėžio miesto apylinkės teisme, nes ten nagrinėjama dar viena byla, kurioje direktorius kaltinamas dėl papirkimo ir kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei suklastoti dokumentus.

Buvusiam Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojui akušerijos ginekologijos reikalams Albinui Ivonaičiui, kaltinamam piktnaudžiavimu, dokumentų suklastojimu, dėl nusikalstamų veikų tenka aiškintis Panevėžio apygardos teisme.

Bendradarbiaujant Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnams, 2017 m. gegužės pabaigoje Panevėžio apygardos teismui perduota Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo Rolando Tatorio  byla dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos – tarnybinių pareigų neatlikimo. Įtariama, kad dėl kaltinamojo veikos ligoninė galėjo patirti apie 40 tūkst. eurų turtinę žalą.

STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliktus ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai