2024, birželio 12, Trečiadienis

STT: Aukščiausiojo Teismo nuosprendis buvusiai Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjai

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, atmetęs nuteistosios kasacinį skundą, paliko galioti Panevėžio miesto apylinkės teismo 2017 m. vasario 9 d. nuosprendį, kuriuo buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Vilma Janišienė buvo nuteista dėl dokumento suklastojimo, jai paskiriant 3012 eurų baudą.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Remiantis byloje surinktais duomenimis, Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja pretendavo dirbti teisėja, todėl pagal nustatytą tvarką turėjo pasitikrinti sveikatą. Teisininkei išvengti visiems pretendentams į teisėjus privalomų procedūrų neteisėtais būdais padėjo tuomet dirbusi Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Violeta Smilgienė. Nors nebuvo atlikti jokie privalomi tyrimai, buvo suklastotas pažymėjimas, surašant jame duomenis apie neva atliktus tyrimus ir teigiamus jų rezultatus. Dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo teismas V. Smilgienei paskyrė 3765 eurų baudą.

Buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Vilma Janišienė yra nuteista ir kitose baudžiamosiose bylose – dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus, dėl kyšininkavimo. Subendrinus bausmes, moteriai teks sumokėti 7 530 eurų baudą.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose taip pat atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis jų surinktais duomenimis nustatyta, kad tuometis Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas, Panevėžio rajone įsigijęs sklypą, jame iškirto medžius neturėdamas leidimo. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, I. Dorošas, padedant savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjai, kreipėsi į Architektūros skyriaus valdininkus, kad šie išduotų jam reikalingą leidimą. Dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriui teismas skyrė jam 3388 eurų baudą. Taip pat buvo nustatyta, kad vienos seniūnijos seniūnas, Juridinio skyriaus vedėjai prašant, jai parūpino melagingą pažymą, kuri buvo pateikta Pravieniškių pataisos namams, siekiant gauti teisę į ilgalaikius pasimatymus.

Taip pat STT Panevėžio valdybos pareigūnai išaiškino, kad teisininkė kyšininkavo, Panevėžio rajono savivaldybėje vykdant viešuosius pirkimus. Juridinio skyriaus vedėja iš dviejų įmonių, gavusių užsakymus pagal viešųjų pirkimų sutartis, nemokamai išsireikalavo savo reikmėms sporto inventoriaus ir baldų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai