2024, gegužės 18, Šeštadienis

STT: Aukščiausiasis teismas „Romantic“ savininkę pripažino kalta

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistosios viešbučio „Romantic“ savininkės Dalios Kuklierienės skundą ir pripažino verslininkę kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, pasikėsinimo sukčiauti, piktnaudžiavimo tarnyba ir turto pasisavinimo.

Panevėžietei verslininkei Aukščiausiasis teismas paliko ir anksčiau šią bylą nagrinėjusių teismų skirtą bausmę – laisvės atėmimą trejiems metams ir jos vykdymą atidėjo trejiems metams, įpareigojant nuteistąją bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be jos priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Buvo išsiaiškinta, kad D. Kuklierienė, būdama skolinga savo vadovaujamai bendrovei, organizavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Verslininkė bendrovės buhalteriams nurodė daugiau kaip 400 tūkst. eurų skolą be pateisinamų dokumentų apskaityti įmonės buhalterijoje kaip grąžintą finansiniu turtu – akcijomis.

Taip pat STT Panevėžio valdybos pareigūnų akiratyje atsidūrė ir sutartis, sudaryta tarp D. Kuklierienės vadovaujamos bendrovės ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA). Siekdama apgaule užvaldyti LVPA lėšas, verslininkė pirko viešbučiui reikalingą įrangą, tačiau iš pradžių ją įsigijo pigiau, vėliau perleido kitai bendrovei, o netrukus iš jos tas pačias prekes pirko jau gerokai didesne kaina. Sąskaitas su išpūstomis kainomis verslininkė pateikė LVPA, kad ši jas apmokėtų. Tokiu būdu, padidindama buhalteriniuose dokumentuose įsigyjamų prekių kainas, viešbučio savininkė apgaule kėsinosi užvaldyti Europos regioninės plėtros fondo lėšas. STT Panevėžio valdybos pareigūnams susidomėjus šiais sandoriais, paramos išmokėjimas buvo sustabdytas.

Šis nuosprendis verslininkei ne vienintelis. Kelerius metus vykusių Panevėžio apygardos, Šiaulių apygardos, Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiais panevėžietė buvo pripažinta kalta dėl turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, dokumentų suklastojimo. Šiose baudžiamosiose bylose ikiteisminius tyrimus atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė.

Minėtos bylos buvo išskirtos iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“. Ši baudžiamoji byla nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.

- Reklama -

Naujausi straipsniai